Ar verta terasai statyti stogą? Kokia to stogo nauda?

Terasa suteikia galimybę daugiau laiko praleisti lauke ir kvėpuoti grynu oru. Tačiau orai Lietuvoje dažnai būna nenuspėjami. Todėl stogo įrengimas terasoje gali būti geras sprendimas, leidžiantis daugiau laiko praleisti lauke, nesijaudinant dėl ​​trumpalaikių vasaros kritulių. Be to, terasos stogas gali gerai užblokuoti saulę, jis užblokuos didelius langus ir padės išlaikyti žemą kambario temperatūrą.

Pexels.com nuotr.


Terasų stogai suteikia prieglobstį nuo lietaus ir saugoja nuo saulės spindulių

Virš terasos sumontuotas stogas ne tik apsaugo jus nuo lietaus, bet ir apsaugo lauko baldus ar vaikiškus žaislus, kuriuos nusprendėte vasarą dėti į lauką. Net trumpi vasaros lietūs gali sugadinti suplanuotą vakarienę lauke, nes minkšti baldai po lietaus sušlaps ir užtruks kol vėl galima ant jų bus sėdėti. 

Ne visi namuose turi papildomos vietos lauko baldams laikyti. Todėl, jei planuojate lauko baldus palikti lauke, net jei jų nenaudojate, terasos stogo įrengimas bus labai praktiškas sprendimas. Be to, kadangi mažiau kritulių ir saulės spindulių, baldų tarnavimo laikas bus ilgesnis, o gobelenas taip greitai nesusidėvės. Stogas tikrai veiksmingas būdas, nes visuomet galėsite džiaugtis gražia ir tvarkinga terasa.

Terasos paprastai yra šalia svetainės ar valgomojo, o šios patalpos dažniausiai yra pietinėje namo pusėje

Tačiau jei aplinkui nėra didelių medžių, suteikiančių pavėsį, vasarą jūsų svetainė greičiausiai bus per karšta. Stogas virš terasos ne tik apsaugo nuo lietaus, bet ir nuo vasaros karščio. Gauti šešėliai apsaugos jūsų langus ir namo interjerą nuo kaitinimo. Jei lietus terasoje jūsų negąsdina, dėl šilumos reguliavimo galite įrengti pavėsinę-stogą su tuščiaviduriu stogu. Stogas gali būti įrengiamas virš visos terasos arba tik virš jos dalies. Tokiu atveju stogo zonoje galima laikyti minkštus lauko baldus, o stogu neuždengtoje dalyje – degintis ar kepti maistą kepsninėje.

Stogo terasos dažniausiai įrengiamos prie mažų namų ar net mobilių namelių, pirčių kambarių, nes terasos su stogu leidžia jose laikyti įvairius daiktus, nesijaudinant, kad šie daiktai sušlaps. 

Galite pasirinkti skirtingus terasos stogus. Populiarūs tamsinti arba skaidrūs terasos stogai. Pasirinkus skaidrią/permatomą stogo dangą, galima išvengti kritulių, tačiau terasa bus šviesi ir maloni net ir nelabai saulėtomis dienomis. Jei norite terasos stogą pritaikyti prie namo išorės, sukurti ryškesnį kiemo akcentą arba terasoje gauti per daug saulės spindulių, terasos stogo su tamsintu stogu įrengimas gali būti geras sprendimas.