Atgaivinantys gėrimai be papildomo cukraus

Aišku, nieko nėra geriau už paprastą vandenį, kai lauke siautėja kaitra, tačiau jei jo nėra po ranka, tada padeda atsigaivinti ir gaivieji gėrimai be cukraus. Pasirinkę tokį gėrimą, ne tik numalšinsite troškulį, bet pagerės ir jūsų nuotaika. Be to, tuo pačiu nepažeisite ir sveikos mitybos keliamų sąlygų.

Ką reikėtų žinoti apie gaiviuosius gėrimus?

Gaivieji gėrimai niekada neprilygs savo sveikumu grynam vandeniui. Tačiau, kai norime numalšinti troškulį, jie vis dėlto gali pasitarnauti ir teigiama prasme. Jais ne tik atsikratysime nemalonaus troškulio jausmo, bet ir pakelsime ūpą. Svarbu pasirinkti tokį gėrimą, kad jame nebūtų pridėtinio cukraus, tada tikrai nenusikalsite sveikos mitybos įpročiams.

Kokių rūšių būna gaivieji gėrimai?

Gaivieji gėrimai skirstomi į šias rūšis – aromatizuotus, gėrimai su sultimis, energiniai gėrimai, gaivieji giros gėrimai ir gaivieji giros skonio gėrimai. Į aromatizuotus gėrimus yra dedamos kvapiosios medžiagos, prieskoninių augalų ekstraktai ir kiti kvepiantieji maisto produktai. Gaiviuosiuose sulčių gėrimuose sultys turi sudaryti ne mažiau kaip penkis procentus bendro tūrio. Energiniuose gėrimuose apstu vitaminų ir stimuliuojančių augalinių medžiagų. Giros gėrimuose naudojamos atitinkamos grūdinės žaliavos, o giros skonio gėrimuose nėra giros koncentrato bei grūdinių žaliavų.

Kas būna gaiviųjų gėrimų be cukraus sudėtyje?

Šios rūšies gėrimai būna pagaminti, nenaudojant jokių dirbtinių priedų. Jie turi nedaug kalorijų, juose nėra saldiklių, glitimo, angliavandenių, natrio ir kofeino. Juose nėra GMO, dirbtinių priedų, konservantų, dažiklių, skonio stiprinimo priemonių. Šiuose gėrimuose būna tik natūralios kilmės kvapiosios medžiagos.

Ką galime vadinti pačiu sveikiausiu gaiviuoju gėrimu, kuriame nėra cukraus?

Pats gaiviausias ir sveikiausias iš šios paskirties vandenų – tai natūralios kilmės negazuotas mineralinis vanduo Fiji gaunamas iš artezinio šulinio, šis vanduo pradėtas pilstyti į tarą 1996 metais. Nuo to laiko jis tapo pačiu populiariausiu gaivinančiuoju gėrimu JAV. Iš šios šalies jis yra eksportuojamas beveik į visas pasaulio šalis, tame skaičiuje ir į Lietuvą. Jis ypač yra vertinamas už tai, kad jame yra žmogaus sveikatai reikalingas silicio kiekis, o dėl puikiai subalansuotos kalcio ir magnio pusiausvyros šis gėrimas pasižymi labai savitu ir maloniu skoniu.