Atmintinė tinkamai nagų priežiūrai

Lakuojate nagus įvairiomis spalvomis, naudojate bespalvį nagų laką, ar išvis jokio - sveiki (bei gerai prižiūrėtos odelės aplink nagus) ir stiprūs nagai suteikia nepastebimo pasitikėjimo savimi, lyg prabangių apatinių dėvėjimas be priežasties, arba tos nuostabios kojinės, dėvimos batuose.

Nesvarbu, ar nagų priežiūra jums yra rūpinimasis savimi, standartinė procedūra ar pasilepinimas, nagų priežiūrai verta skirti dėmesio. Smagiausia žinoti, kad nagų priežiūra reikalauja ne pinigų, bet laiko ir kantrybės.

Paprasti gyvenimo įpročiai ir švelnios priežiūros priemonės leis turėti ilgus ir stiprius nagus. Norinčioms sveikų nagų reikia nepamiršti ir tai, kad nagai nėra skirti tam, kad pakeistų kišeninius daugiafunkcius peiliukus. Laikydamosios šių nagų priežiūros pasiūlymų jau greitai galėsite džiaugtis stipresniais ir ilgesniais nagais.

Drėkinkite nagus

Odos priežiūroje drėkinimas yra žinomas jau seniai, bet paprastai pamirštamas nagų priežiūroje. Nagai išsausėja ir lūžinėja dėl įvairių priežasčių, bet dažniausiai tai būna drėgmės poreikis, todėl drėkinimas turėtų tapti jūsų nagų priežiūros pagrindu. Tepdamos ant rankų drėkinamąjį kremą, nepamirškite skirti daugiau dėmesio ir nagams.

Palikite nagų odeles ramybėje

Nors įprastai manikiūro procedūrose nagų odelės nukerpamos ar nustumiamos, tai daroma be reikalo. Iš tiesų, nagų odelės yra apsauginis nagų sluoksnis. Pažeidus nagų odeles galima sulaukti daugiau žalos nei naudos: nagai tampa neatsparūs bakterijoms, infekcijoms, galima pakenkti nagų augimui. Tinkamai nagų odelės priežiūrai svarbu naudoti kremą arba aliejų nagų odelių drėkinimui.

Elkitės švelniai

Geriausia nagų priežiūra – švelni priežiūra. Purvo krapštymas iš panagės kitu nagu gali baigtis nuplėštu apatiniu nago sluoksniu ir įsiveisusia bakterine grybine infekcija.

Naudojant nagų laką ar priklijuojamus nagus taip pat svarbu naudoti ir tinkamas jų pašalinimo priemones. Įvairių priemonių galite rasti šioje nuorodoje: https://www.drogas.lt/kosmetika/nagams/geliniai-lakai-priedai/c/A404

Elkitės su nagais taip, kaip elgtumėtės su plaukais

Tai turėtų būti nauja auksinė taisyklė. Nagai ir plaukai sudaryti iš tų pačių keratino baltymų, todėl savaime suprantama, kad priežiūra turėtų būti taikoma vienoda.

Vėl svarbu paminėti drėkinimą. Jeigu drėkinimas gali padėti sausiems plaukams ir plaukams, skilinėjančiais galais, padės ir sausiems bei skilinėjantiems nagams.

Dažnas nagų valiklio, klijavimo priemonių naudojimas nagams gali pakenkti taip, kaip plaukams pakenkia chemijos, karštų priemonių naudojimas.

Oro temperatūros pokyčiai

Žiema gali būti negailestinga tiek odai ir plaukams, tiek nagams (ypač, jei nagų lakas – dažnas draugas). Temperatūrų svyravimas tarp šilto biuro ir šalto lauko temperatūrų gali sukelti papildomų nagų pažeidimų. Dėl susilpnėjusių ląstelių nagai ima lūžinėti. Todėl svarbu žiemą dėvėti pirštines lauke ir be abejo, drėkinti. Nuolat drėkinti rankų odą ir nagus.