ATOSTOGAUKITE NIDOJE!

Nida – tai nedidelis Kuršių nerijos miestelis, esantis pačiame Lietuvos pakraštyje, tačiau žinomas ir plačiai pagarsėjęs už šalies ribų.

Be žymiosios menininkų kolonijos ir garsiojo Tomo Mano vasarnamio, Nida mėgstama dėl idiliško savo kraštovaizdžio, kuris leidžia šį miestelį tituluoti atostogų rojumi.

https://www.nidos-gaiva.lt/poilsis-nidoje/

Nidos istorija – jauduliu paženklinti įvykiai

Nors šiuo metu Nidoje ramu, jauku ir gera, tačiau taip buvo ne visada. Šiame mieste yra susipynę trijų šalių – Lietuvos, Vokietijos ir Rusijos – likimai. Ilgą laiką Nidos gyventojai, kurių dauguma buvo žvejai, gyveno sunkiai ir vargingai. Nors dabar situacija visiškai kitokia, tačiau yra galimybė artimiau susipažinti su Nidos praeitimi – aplankant Kuršių nerijos istorijos muziejų ar senojo žvejo etnografinę sodybą. Pirmajame muziejuje sužinosite visą Nidos istoriją, o antrajame – turėsite galimybę pamatyti, kaip atrodė senųjų Nidos gyventojų (žvejų) kasdienybė ir buitis.

Lankantis Nidoje, reikėtų neužmiršti, kad Nidos kaimelį nuo pat jo įkūrimo pradžios griovė slenkančios kopos, jos buvo du kartus palaidojusios visą Nidą. Po daugybės pastangų miestelį pavyko atkurti, tačiau nuolat primenama, kad Nida yra dinamiškas kraštas – gamtos sąlygos nuolat keičia Nidos kraštovaizdį, todėl, tikėtina, kad po kelių dešimtmečių jis bus jau kitoks.

Menas ir kultūra Nidoje

Vienas labiausiai Nidą mylėjusių kultūros atstovų buvo rašytojas Tomas Manas, kuris, pasinaudodamas draugų ir kolegų rekomendacijomis, 1929 metais atvyko į Nidą. Šis garsus vasaros kurortas taip sužavėjo T. Maną, kad šis nusprendė statytis čia vasarnamį ir nuolat į jį sugrįžti pasisemti įkvėpimo. Tomo Mano vasarnamis yra vienas populiariausių Nidos objektų – tame mediniame name šiaudiniu stogu T. Manas paraše žymiausią savo veikalą „Juozapas ir jo broliai“. Be to, šio vokiečių rašytojo garbei Nidoje kasmet vyksta festivalis, kuriame jau tradicija tapę jo kūrinių skaitymai, diskusijos ir koncertai.

Tomo Mano memorialinis muziejus, kuriame kasmet apsilanko daugybė turistų ir į kurį ekskursijas organizuoja kelionių agentūros, nėra vienintelė Nidos pažiba. Lankytinų objektų čia yra žymiai daugiau: senojo žvejo etnografinė sodyba, vėtrungių galerija, gintaro muziejus, daugybė skulptūrų ir paminklų garsioms asmenybėms pagerbti. Šiame mažame miestelyje į akis iškart krenta ir architektūra – mediniai mėlynos, baltos ir raudonos spalvų kuršių namukai. Tikima, kad šie spalvingi namukai, šalia kurių anksčiau dar būdavo puoselėjami ir įspūdingo grožio gėlių darželiai, kadaise labiausiai traukė garsius menininkus ir rašytojus.

Be to, nuo 2000 metų Kuršių nerija yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ji laikoma rojumi tų, kurie mėgsta poilsiauti ir atsipalaiduoti gamtos apsuptyje. Čia galima mėgautis ilgais pasivaikščiojimais, romantika paplūdimyje ar unikaliu paukščių stebėjimu.

Informacija, kurią naudinga žinoti prieš vykstant į Nidą

Į Nidą nuolat raginama vykti be automobilių. Dėl šios priežasties Nidoje sparčiai populiarėja dviračiai. Reikėtų žinoti, kad vienintelis būdas patekti į Nidą – persikelti keltu iš Klaipėdos.

Kitas atostogoms aktualus klausimas – nakvynė Nidoje. Nidos miestelyje yra nemažai apgyvendinimo vietų: viešbučių, poilsio namų, prabangių apartamentų ir netgi stovyklavietė – vienintelė visoje Kuršių nerijoje. Tad pasirinkimas išties nemažas. Bet jeigu tektų sudarinėti TOP populiariausių nuomos Nidoje vietų, neabejotinai aukštą poziciją užimtų poilsio namai „Nidos gaiva“. Tai puikiai keliautojų vertinamas apgyvendinimas Nidoje. Paklausus šių namų įkūrėjo Ričardo Petrikausko, kas siūloma pasirinkus šiuos poilsio namus, jis atsakė, jog siūlomas ir užtikrinamas svarbiausias atostogų komponentas – komfortas. „Poilsio namuose „Nidos gaiva“ viskas kurta siekiant patogumo. Pradedant namų lokacija, baigiant patogiomis lovomis ir profesionaliu aptarnavimu. Būtent tai labiausiai ir patinka mūsų svečiams.“, – paminėjo R. Petrikauskas.

Poilsio namų „Nidos gaiva“ kambarių ar apartamentų rezervacija labai patogi: internetu https://www.nidos-gaiva.lt/rezervacija-internetu/, telefonu (8-633) 12222 arba el. paštu nidos@gaiva.lt.