Atsinaujinusi „Šilutė“ startavo naujajame NKL sezone

Praėjusiame 2021-2022 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariajame sezone IV vietą užėmę, tačiau ketvirtfinalyje prieš Kauno r.„Atletą“ suklupę „Šilutės“ krepšininkai spalio mėnesį pradėjo naujo sezono kovas. Per vasarą gerokai atsinaujinęs klubas turėjo išgyventi nemažai pokyčių. Turbūt svarbiausias šilutiškių sprendimas vasaros pertraukos metu buvo patikėti ekipos vairą naujam vyr. treneriui.

NKL nuotr.

Dar birželį paskelbta, kad komandai 3 metus vadovavusį Kęstutį Mačijauską pakeičia Simonas Serapinas. Naujasis „Šilutės“ vairininkas savo krepšininko karjeros metu net 5 sezonus žaidė Eurolygoje, atstovavo Kauno „Žalgirio“, Salonikų „Aris“ (Graikija), Sopoto „Prokom Trefl“ (Lenkija), Mariupolio „Azovmash“ (Ukraina) ir eilei Lietuvos krepšinio lygos klubų. Turbūt įsimintiniausias naujojo Šilutės krepšininkų vyr. trenerio profesionalios karjeros pasiekimas buvo patekimas į galutinę Lietuvos vyrų nacionalinės rinktinės sudėtį ir atstovavimas Lietuvai 2005 metų Europos čempionate, kuris vyko tuometinėje Serbijoje ir Juodkalnijoje.

S. Serapinas Šilutėje tikrai nebus naujokas, nes savo krepšininko karjerą užbaigė 2020-aisiais vilkėdamas būtent „Šilutės“ ekipos marškinėlius. Po paskutinio krepšininko karjeros sezono specialistas persikėlė į Klaipėdą ir uostamiestyje du sezonus dirbo Klaipėdos „Neptūno“ dublerių treneriu. Dabar 40-metis specialistas pasitinką naują trenerio karjeros iššūkį.

K. Mačijauskas, kuris 3 metus sėkmingai dirigavo „Šilutei“ ir 2020 m. net buvo pripažintas geriausiu NKL vyriausiuoju treneriu, liko darbuotis Šilutės klubo organizacijoje. Nors ir užleidęs S. Serapinui savo vietą prie derinių lentos, jis tapo Šilutės komandos vadovu.

Po praėjusio sezoną „Šilutę“ paliko lyderiais buvę Tomas Balčiūnas (persikėlė rungtyniauti į Kauno „Atletą“), Valdas Vasylius (panašu, kad baigė krepšininko karjerą) ir visi trys praėjusio sezono legionieriai iš JAV. Pamario krepšininkams pavyko iš praėjusio sezono išsaugoti veteraną Liną Lekavičių, gynėją Deividą Anužį ir jaunąjį puolėją Eduardą Targonskį. Naujuoju „Šilutės“ vedliu tapo kanadietis Jalen Warren. Praėjusiais metais studijas baigęs ir iš Toronto į Šilutę atvykęs krepšininkas pirmauja visoje lygoje pagal rezultatyvumą. Šilutėje savo krepšinio svajonės besivaikantis žaidėjas per devyneriais NKL rungtynes pelno po 20,7 taško ir renka po 21,3 efektyvumo balus. Kanados pilietis jau nuskynė NKL ketvirtosios savaitės MVP laurus.

Be J. Warren, šiame sezone „Šilutė“ turi dar du legionierius: 22 metų amerikietį Joshua Alexander ir 26 metų ukrainietį Yevhen Balaban. Puikiai į naujojo ekipos trenerio schemas įsipaišo ir lietuviai Edgaras Preibys (praėjusiame sezone žaidė „Kretingoje“) bei Karolis Sapiega (atvyko iš Palangos „Kuršių“).

„Šilutės“ komanda per devyneriais rungtynes yra iškovojusi 5 pergales ir patyrusi 4 pralaimėjimas. Šiuo metu šilutiškiai turnyrinėje lentelėje užima VI vietą.

Visa Šilutės 2022-2023 metų sezono sudėtis: E. Preibys, Y. Balaban, D. Anužis, Matas Gratkauskas, L. Lekavičius, Kajus Bendikas, Irmantas Grikšelis, J. Alexander, E. Targonskis, Julius Liesis, Tadas Cibulskas, Karolis Sapiega, J. Warren.