Automobilių diagnostikos skaitytuvų naudojimo privalumai

Automobilių diagnostikos skaitytuvai - tai prietaisai, kuriais galima gauti tikslią informaciją apie transporto priemonės sistemų ir komponentų būklę. Šie įrankiai naudoja kompiuterinę sistemą, kuri palaiko ryšį su transporto priemonėje esančiu kompiuteriu ir teikia informaciją apie transporto priemonės sistemų problemas.

Automobilių diagnostikos skaitytuvų naudojimo automobilių pramonėje privalumai:

  • Efektyvumas ir tikslumas: greitai ir tiksliai nustato automobilio sistemų ir komponentų problemas. Taip sutaupoma laiko, diagnozuojamos esminės sistemos problemos. Būna ir taip, kad klientas kreipiasi dėl gedimo, kurį galimai įtakojo problema sistemoje, tačiau priežasčių, kodėl gedimas atsirado – gali būti kelios. Mechanikas, greičiausiai, mėgintų rasti problemą atmetimo principu: labiausiai tikėtinas gedimo priežastis tikrintų pirmiausiai. Atlikus diagnostiką skaitytuvu – priežastis gali būti randama greitai ir tiksliai. Tokiu atveju darbų fokusas būtų skiriamas ne gedimo priežasties paieškai, o remontui.
  • Išsami diagnostika: skaitytuvai gali atlikti išsamią transporto sistemų ir komponentų diagnostiką (variklio, transmisijos, stabdžių ir kt.). Tai reiškia, kad vienos diagnostikos metu gali būti nustatomos visos skaitytuvo aptinkamos klaidos. Žinoma, diagnostikos tikslumas priklausys nuo skaitytuvo kokybės, programinės įrangos versijos. Kaip ir visuose įrenginiuose: kuo naujesnė programinės įrangos versija – tuo tikslesnis veikimas ir rezultatas. 
  • Kokybiškas klientų aptarnavimas: jei vienos diagnostikos metu galima nustatyti ir sutvarkyti svarbiausias problemas – tai užtikrina retesnius vizitus automobilių servisuose, padeda išvengti dalies rimtesnių gedimų, o aptarnavimo laikas sutrumpėja. Daugelis klientų nori, kad jų automobilio remontas būtų atliktas kuo greičiau, tad diagnostikos skaitytuvas čia itin pasitarnaus. Kokybiškos paslaugos, atitinkančios klientų lūkesčius – didina klientų lojalumą.
  • Prevencinė priežiūra – automobilių diagnostikos skaitytuvai gali būti naudojami prevencinei techninei priežiūrai, padėdami mechanikams nustatyti galimas problemas, kol jos netapo didelėmis.

Yra kelių tipų automobilių diagnostikos skaitytuvai – nuo paprasčiausių kodų skaitytuvų iki pažangesnių įrankių, kuriais galima atlikti išsamią transporto priemonės sistemų ir komponentų diagnostiką. Labiausiai paplitę automobilių diagnostikos skaitytuvų tipai yra šie:

  • OBD-I skaitytuvai: šie skaitytuvai skirti senesnėms transporto priemonėms (iki 1996 m.), kuriose naudojama OBD-I (On-Board Diagnostics I) sistema. OBD-I skaitytuvai paprastai pateikia pagrindinę diagnostinę informaciją.
  • OBD-II skaitytuvai: šie skaitytuvai skirti veikti su naujesnėmis transporto priemonėmis (nuo 1996 m.), kuriose naudojama OBD-II (On-Board Diagnostics II) sistema. OBD-II skaitytuvai teikia išsamesnę diagnostinę informaciją nei OBD-I skaitytuvai.
  • Konkretaus gamintojo skaitytuvai: kai kurie automobilių gamintojai gamina savo diagnostikos įrankius, skirtus specialiai jų transporto priemonėms. Šie skaitytuvai yra brangesni nei bendrieji OBD-II skaitytuvai, tačiau jais galima gauti, ko gero, išsamiausią diagnostinę informaciją.

Jei dar tik planuojate įsigyti pirmąją automobilių diagnostikos įrangą, arba pirmąjį skaitytuvą – įvertinkite, kokiems automobiliams diagnostika bus atliekama, kiek biudžeto galite skirti, kokią dalį planuojamų darbų skirsite būtent diagnostikai. Natūralu, kad mechanikui, kurio darbų fokusas yra ratų montavimas – diagnostikos įrangos specifikacijų poreikis bus kur kas paprastesnis. Tačiau kai didžiausias darbų fokusas skiriamas diagnostikai ir fiksuotų klaidų remontui – verta rinktis kokybišką įrangą, kuri užtikrins teisingą, greitą ir tikslų klaidų identifikavimą. 

Prieš įsigyjant diagnostikos įrangą verta pasikonsultuoti su specialistais, o esant poreikiui pravartu pasirinkti specializuotus mokymus: pradedantiesiems, pažengusiems ir profesionalams.