Automobilių pasaulyje: įdomūs bei netikėti faktai

Šiandien automobilis yra vienas svarbiausių dalykų mums visiems. Būtent ši transporto priemonė leidžia kur kas greičiau, saugiau bei patogiau pasiekti norimas vietoves bei objektus. Tačiau taip pat nesunku pastebėti, kad automobilis šių dienų gyventojams tapo savaime suprantamu dalyku bei važiuodami šia transporto priemone, dažnas iš mūsų net nesusimąstome, kokia jo istorija, praeitis. Na, o automobilių pasaulis iš tiesų turi kuo nustebinti. Tad kviečiame sužinoti bent kelis iš jų. 

Šiandien greičio viršijimas yra labai dažnas reiškinys. Tačiau, ar kuris nors iš mūsų, išgirdę, jog kažkas viršijo greitį, susimąstome apie tai, kada toks reiškinys buvo fiksuotas pirmą kartą? Ko gero, ne. Taigi, įdomu tai, kad toks reiškinys pirmą kartą buvo fiksuotas dar labai seniai – 1902 metais. Tiesa, įdomu ir tai, kad tuometinis pažeidėjas važiavo 72 km/h greičiu. Vertinant pagal šių dienų nurodymus, tai nebuvo ypač didelis greitis.

Net ir mažesnių miestelių gyventojai, vos tik išėję iš namų, išvysta gatves, kuriose – šimtai automobilių. Toks vaizdas verčia galvoti apie tai, kad automobiliai yra vieni tų gaminių, kurių pagaminama ypač daug. Tačiau, ar kuris nors iš mūsų susimąstome, kiek iš viso yra pagaminama automobilių? Pasirodo, per metus yra pagaminama apie 60 milijonų automobilių. Taigi, tai reiškia, kad kiekvieną minutę, pagaminama net 115 automobilių. 

Stovėjimas automobilių kamščiuose yra vienas labiausiai erzinančių dalykų. Erzinančių todėl, kad sugaištame labai daug brangaus savo laiko. Tačiau, ar nors kartą susimąstome, kiek jo tenka praleisti? Pasirodo, tiesa gali labai šokiruoti: miestų gyventojai, apie 99 dienas savo gyvenimo praleidžia stovėdami kamščiuose. Belieka tik pasiguosti, kad nuo to ir pabėgti neįmanoma, nebent nuspręstumėte pakeisti transporto priemonę ir savo mylimą automobilį išmainytumėte į dviratį ar keliautumėte pėsčiomis.

Automobilių gedimai yra palyginus retas reiškinys. Na, o įvertinus tai, kad automobilis turi vidutiniškai net apie 30 000 dalių, belieka tik daryti išvadą, kad ypač didelė dalis jų nei karto nesugenda per visą tarnavimo laikotarpį.

Na, o pabaigai – dar vienas svarbus faktas, o kartu ir priminimas: net ir visiškai nevažiuojantį automobilį šiandien galite parduoti. Tereikia, kad būtų pasirinktas automobilių supirkimas Klaipėdoje ar bet kuriame kitame mieste.