Baigėsi vaikų vasaros stovykla „Technologijų startuoliai“

Visą vasarą Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko stovykla „Technologijų startuoliai“ pagal Neformaliojo vaikų švietimo programą, finansuotą Šilutės rajono savivaldybės.

Baigiamajame stovyklos renginyje dalyvavo ne tik stovyklautojai, bet ir jų šeimų nariai, norėję pasidžiaugti kartu.

Jaunuoliai buvo kviečiami išmokti valdyti bepilotes skraidykles (dronus) bei pažinti „Lego“ robotų pasaulį.

Šios programos tikslas – supažindinti vaikus ir paauglius su robotika, lavinant erdvinį mąstymą bei skatinant eksperimentuoti kuriant valdomus robotus, mokyti konstravimo, programavimo, mechanikos dėsnių, supažindinti su bepiločių skraidyklių (dronų) sandara, funkcijomis bei jų veikimo ir valdymo principais, ugdyti komunikacinius gebėjimus, skatinti vaikų kūrybiškumą, kompetencijas, padėti tenkinti pažinimo, saviraiškos poreikius.

Užsiėmimų metu dalyviai dirbo su programuojamais „LEGO EV3“ ir „VEX IQ Super Kit“ konstruktorių komplektais, mokėsi sukonstruoti roboto mechaninę dalį ir integruoti elektroninius komponentus į jį, savarankiškai juos užprogramuoti. Užsiėmimų metu stovyklos dalyviai supažindinti su pilotavimo taisyklėmis, mokėsi filmuoti, fotografuoti, montuoti vaizdo medžiagą, kūrė trumpo metražo filmukus.

Į baigiamąjį stovyklos renginį buvo pakviesti ir stovyklautojų šeimų nariai kartu pasidžiaugti pasiektais rezultatais, pasidalinti įspūdžiais, susirungti robotų čempionate. Renginio metu ir po jo, vaikai sutartinai džiaugėsi smagiai praleistu laiku, naujomis pažintimis ir patirtimis.