Baseino paruošimas žiemai, kuris padės apsisaugoti nuo netikėtumų

Atvėsus orams ir pasibaigus lauko baseino eksploatavimo sezonui, būtina pasirūpinti betoninio ar plastikinio baseino paruošimu žiemai, o orams atšilus pavasarį, – paruošti baseiną šiltajam maudynių sezonui.

 Jei kaskart tinkamai paruošite savo baseiną vasaros ir žiemos sezonams, jo eksploatacijos trukmė pailgės keliais metais bei ženkliai sumažinsite aptarnavimo ir remonto išlaidas. Pabrėžtina, kad, jei netinkamai paruošite arba išvis neparuošite savo baseino žiemai, prisidarysite daugybę bėdų. Jei abejojate kaip tinkamai ir teisingai paruošti baseiną, – pasitarkite su specialistais. Taip išvengsite esminių klaidų bei sutaupysite savo lėšų ir laiko.

Jei norite papuošti tvenkinius ir baseinus

PVC plėvelė yra juoda plėvelė, naudojama papuošti tvenkinius ar baseinus. Mūsų internetinėje parduotuvėje galite rasti įvairaus pločio PVC plėvelių: 2 m, 6 m, 8 m, 10 m ir 12 m pločio. Visos mūsų siūlomos PVC plėvelės yra juodos ir 0,50 mm storio. PVC plėvelė taip pat gali būti naudojama kriokliams ir alpinariumams įrengti. PVC plėvelė taip pat vadinama vandeniui atsparia danga, nes ji užtikrina hidroizoliaciją įvairiuose vandens telkiniuose. Prieš pirkdami PVC plėvelę, būtinai apskaičiuokite reikalingos plėvelės plotį. Atkreipkite dėmesį ne tik į vandens telkinio plotį, bet ir į gylį, ir nepamirškite atskirai apskaičiuoti krašto. PVC plėvelė yra patvari, tačiau rekomenduojama ją naudoti su veltinio pagalvėlėmis, kurios gali prailginti PVC plėvelės tarnavimo laiką ir palengvinti baseino priežiūrą. Plėvelę galite įsigyti čia: https://laistymoiranga.lt/tvenkiniu-iranga/plevele-pvc.

Baseino paruošimas žiemai

Reikėtų pažymėti, kad ruošiant žiemos baseiną, baseine liks tam tikras vandens kiekis, nes aplink baseiną užšalusi dirva išsiplės ir gali pažeisti ar net pastumti tuščio baseino sieną. Be to, jei baseine visai nėra vandens, gali būti pažeista vidinė hidroizoliacija, o šaltis deformuos baseino korpusą. Jei jūsų baseinas turi skimerį, vandens lygis turėtų būti sumažintas 20–30 cm, kad paviršinis ledas nesugadintų skimerio ir vandens purkštukų.

Jei jūsų baseino vandens filtravimo įranga sumontuota lauke arba patalpoje be šildymo, turite pašalinti vandenį ir orą iš filtrų, siurblių ir vandens šildytuvų ir juos dezinfekuoti panaudodami specialias chemines medžiagas.

Jei filtravimo įranga yra šildomoje patalpoje, vandens šalinti nereikia, tačiau ją vis tiek reikia dezinfekuoti. Tai neleidžia sustabdyti bakterijų ir (arba) dumblių, o tai palengvins baseino paruošimą šiltam sezonui per kelis mėnesius.

Rekomenduojama nuimti povandeninius baseino žibintus ir pakabinti juos ant baseino sienos. Jei neišardysite žibintų, ledas gali juos sulaužyti. Baseino kopėčios ir vandens masažo įrenginys taip pat turi būti pašalintos ir atnaujintos. Ruošdami baseiną sezonui, kruopščiai nuvalykite jo dugną, laiptus ir sienas.