Bikavėnų pradinei mokyklai – 65-eri

bikavenu mokykla 65 sveciaiVainuto seniūnijos Bikavėnų pradinė mokykla jau 65-ąjį rudenį klausosi vaikų klegesio. Jubiliejaus proga jaukioje mokyklos salėje įvyko graži šventė, kurioje dalyvavo gausus būrys svečių, vaikų, tėvelių ir senelių.

Jubiliejaus šventei ruošėsi visi: mokiniai, mokytojos, mamos, močiutės, bibliotekininkė. Nuotaikingai visus nuteikė ant langų nupiešti R.Bagdonienės piešiniai ir dovanotas paveikslas mokyklai su gamtos peizažu. Svečiai grožėjosi išradingais mokinių darbeliais iš daržovių, Eglynų šeimos mokyklai dovanotu suvenyru – knyga „Ačiū, kad esi mokykla“.

Šventės organizatorė – mokyklos vedėja Valentina Jasaitienė paminėjo visus buvusius mokyklos mokytojus, o iškeliavusiųjų anapilin atminimą paprašė pagerbti tylos minute. Skambėjo dainos, eilėraščiai vaikų programoje, net patys mažiausi ikimokyklinukai sakė patarles apie duoną. Mamos dainavo apie rudenį ir gimtąjį kraštą, joms akompanavo G.Dirgėlienė.

Pralinksmino trumpas vaidinimas „Dėdė derlius“, kuriam žodžius parašė bibliotekininkė D.Puidokienė, o atsakiusieji į bibliotekininkės užmintas mįsles gavo rudeninių prizų.

Šventinė programa baigėsi V.Jasaitienės parašytu mokyklos himnu, kuris mokykloje skamba jau daug metų.

Šiltais žodžiais apie mokyklą atsiliepė Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė ir įteikė V.Jasaitienei padėkos raštą nuo savivaldybės merės D.Žebelienės. Padėkos raštus mokytojai įteikė ir Vainuto seniūnas V.Mockus bei Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka.

Su dideliu dovanų krepšiu atvyko Vainuto vidurinės mokyklos administracijos vadovai, linkėję mokyklai gyvuoti 100 metų. Jie pasidžiaugė, kad iš šios mokyklos vaikai į vidurinę ateina turėdami gerus mokslo pagrindus.bikavenu mokykla 65 vaikai

Žemaičių Naumiesčio zonos metodinio ratelio pirmininkas Sergejus Nikanovas pažymėjo, kad į šventę įdėta daug darbo, ir smagu, kad bendrą kalbą randa kelios kartos. Negalėjęs atvykti buvęs mokyklos mokytojas V.Mizeras atsiuntė savo parašytą knygą „Lašo kelionė stiklu“, kurioje aprašyta jo gyvenimo istorija ir prisiminimai apie Bikavėnus.

Buvusi šios mokyklos mokytoja Jolanta Balandienė džiaugėsi, kad čia įgijo geros praktikos ir žinių dirbdama šalia reiklios, stiprios mokytojos V.Jasaitienės. Jos žodžiais tariant, tai buvo pats geriausias universitetas. Buvęs šios mokyklos pirmasis mokinys J.Linkis prisiminė pirmus žingsnius Bikavėnų mokykloje, gražius „Gerumo namų“ palinkėjimus išsakė K.Agintienė.

Kad mokytojos niekada nepritrūktų gerumo ir šilumos, kad nesibaigtų jų išradingumas organizuojant šventes, linkėjo Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro, Bikavėnų kaimo bendruomenės atstovai, Bikavėnų kaimo seniūnaitis. Buvo pagerbti visi į šventę atvykę seneliai, o prosenelis J.Jakas susijaudinęs dėkojo mokytojoms už dovanėlę.

Mokyklos vedėja padėkojo visiems, kurie prisidėjo prie šventės ruošimo: J.Mažeikienei, G.Dirgėlienei, R.Bagdonienei, D.Auškalnienei, D.Puidokienei. Šventės dalyviai ragavo močiutės D.Puidokienės raugtą naminę girą ir mokytojos D.Grigalienės keptą duoną.