Bus peržiūrėti Savivaldybės įmonių darbuotojų atlyginimai. Ar tikrai jie neišpūsti?..

Pagaliau Šilutės savivaldybės tarybos politikams parūpo, ar ne per dideliais atlyginimais mėgaujasi Savivaldybės kontroliuojamų įmonių bei uždarųjų akcinių bendrovių administracijų darbuotojai.

Tarybos kontrolės komiteto politikai paprašė, kad tokių Savivaldybės kontroliuojamų įmonių ir akcinių bendrovių administracijoms mokamų atlyginimų teisinius pagrindus patikrintų Savivaldybės kontrolierė Jolita Stonkuvienė ir jos pavaduotoja Judita Subačienė.

Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos vadovės J. Stonkuvienė ir J. Subačienė rajono tarybos Kontrolės komitete, kuriam vadovauja opozicijos politikas, konservatorius Zigmantas Merliūnas, pateikė veiklos ataskaitą už praėjusį trečiąjį metų ketvirtį. Kartu pateiktas ir ketvirtojo ketvirčio planas.

Baigusi kalbą, J. Stonkuvienė prašė politikus papildyti planą savo sumanymais.

Po tokio pasiūlymo, posėdžio metu tvyrojo minutės tyla. Tačiau ji taip pat nepraslydo be naudos.

Komiteto pirmininkas Z. Merliūnas susikaupė ir kontrolierėms priminė, kad prieš porą metų jam yra tekę girdėti apie aptiktus įmonių administracijose neteisėtai pasididintus atlyginimus arba mokamus pernelyg išpūstus priedus prie atlyginimų.

Pasak Z. Merliūno, Šilutėje sklando kalbos, kad kai kurių įmonių administracijos darbuotojai gauna tokius atlyginimus su padidintais priedais, kurie yra didesni, nei įmonių direktorių. Jis sakė girdėjęs, kad panašią situaciją apie padidintus atlyginimus ir priedus prie jų Savivaldybės kontrolierės buvo nustačiusios UAB „Šilutės vandenys“ administracijoje.

Pasak Z. Merliūno, dėl įmonių ar akcinių bendrovių direktorių atlyginimo nerimauti neverta, nes juos nustato Savivaldybės administracijos direktorius. Jam įdomu ir jis prašė patikrinti, kaip yra jų vadovaujamose administracijose?

Kontrolierė J. Stonkuvienė ir J. Subačienė tokį prašymą priėmė entuziastingai. Iškart paderino, jog galbūt būtų patogiau, jeigu administracijų darbuotojų duomenys būtų pateikti su palyginimu už 2019 ir 2020 metus. Toks patikrinimas vyks ir gali būti baigtas jau 2021 metų sausio mėnesį.
Kontrolės komiteto nariai balsavo, kad toks tikrinimas būtų atliktas.

Komercijos direktorius, korespondentas