D. Žebelienei teks aiškintis Vyriausiajai etikos komisijai

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) yra paprašyta išaiškinti, ar Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Daiva Žebelienė nepainioja viešųjų ir privačių interesų.

D. Žebelienė tikisi, kad VTEK ne tik pateiks išvadas, bet ir patars, kaip išvengti galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto.

Ji, atstovaudama UAB „Toluta“ interesams, pasirašo rangos darbų sutartis su Šilutės rajono savivaldybe.

VTEK yra pateiktos 3 rangos darbų sutarčių kopijos, bet Centriniame viešųjų pirkimų portale tokių sutarčių galima rasti daugiau.

D. Žebelienė „Šilutės naujienoms“ teigė, kad tik savaitės pradžioje sužinojusi, jog gali būti tiriama kaip pažeidusi viešuosius ir privačius interesus. Ji sakė, kad savo šeimos verslui vadovauja jau 23 metus ir niekad jokių priekaištų ar įtarimų nekilo.

D. Žebelienė mano, kad VTEK ne tik pateiks savo išvadas, bet ir patars kaip tokio konflikto išvengti. Greičiausiai gali tekti surašyti įgaliojimą pasirašinėti sutartis kitam bendrovės vadovaujančiam asmeniui.

Šilutės savivaldybės taryboje politikais yra daugiau įmonių vadovų, kurie pasirašo rangos darbų sutartis su rajono savivaldybe ir yra patekę į VTEK akiratį. Prieš kelis metus reikalų su etikos sargais turėjo tvarkietis Steponas Kazlauskas (VTEK išvada: Šilutės politikas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą), o šių metų gegužės pradžioje VTEK ėmėsi socialdemokrato Tomo Budrikio. Tyrimas dar nebaigtas.

Komercijos direktorius, korespondentas