DARBAS UŽSIENYJE: KOKIOS GALIMYBĖS RINKTIS?

Natūralu, kad žmones vilioja geresnės gyvenimo sąlygos, kurias gali padėti užsitikrinti darbas užsienyje. Tačiau ekspertai akcentuoja, kad toks darbas vertingas ne tik dėl didesnio darbo užmokesčio, bet ir dėl patirties bei naujų įgūdžių. Domina darbas užsienyje? Tuomet skaitykite toliau.

Penkios darbo užsienyje galimybės

Anksčiau darbas užsienyje buvo siejamas su sunkumais, „vergove“ nepažįstamoje šalyje ir pasiaukojimu keleriems metams prarasti savo gyvenimą vardan finansinės naudos. Užsienyje padirbę ir savo patirtimi besidalijantys asmenys teigia, kad tokie laikai jau praėjo. Nors vis dar yra tokių, kuriems darbas užsienyje yra didelė auka, tačiau dažniau toks darbas vertinamas kaip ideali galimybė profesiškai patobulėti, daugiau užsidirbti ir paįvairinti savo gyvenimą patirtimi kitoje šalyje. Šiuolaikinio darbo užsienyje galimybės yra išties plačios ir rinktis galima net iš kelių būdų, priklausomai nuo to, kiek laiko norima praleisti užsienyje. Pagrindiniai darbo užsienyje būdai:

  1. Trumpalaikiai darbai: projektai ir pavestos užduotys, trunkančios mažiau nei 12 mėnesių. Kitaip tariant, darbas užsienyje vyksta iš anksto numatytą laikotarpį ir prieš išvykstant yra žinoma, kiek laiko bus vykdomas projektas / atliekamas darbas.
  2. Savaitinis darbas: visos darbo dienos praleidžiamos dirbant kitoje šalyje, o savaitgaliais grįžtama namo.
  3. Komandiruotės / siuntimas kurį laiką padirbti užsienyje. Tai gali trukti metus ir ilgiau. Toks darbo būdas pasirenkamas siekiant suteikti potencialiems darbuotojams papildomos patirties, pavyzdžiui, kai darbuotojas planuoja tobulėti (eiti aukštesnio lygio pareigas), tačiau vietinė rinka negali pasiūlyti ar suteikti pakankamos patirties. Taip pat toks darbas užsienyje tinkamas ir tuomet, kai norima daugiau užsidirbti. Tad tai užtikrina ne tik didesnę sukauptą kompetencijos (žinių ir įgūdžių) bazę, bet ir finansinę naudą.
  4. Nuolat kintantis darbas užsienyje. Tokiais atvejais darbuotojui nėra pasiūlomas nuolatinis darbas konkrečioje šalyje ar darbo vietoje, asmuo nuolat siunčiamas vis į kitą šalį, vis paskiriamas kitam darbui.
  5. Virtualus / nuotolinis darbas užsienyje: technologijos palengvina galimybę dirbti tarptautinėje rinkoje fiziškai neišvykstant iš savo šalies. Vis tik toks darbo užsienyje būdas galimas tik tam tikroms specialybėms, kuomet darbui nereikia naudoti fizinės jėgos.

Jeigu domina bent vienas iš išvardytų darbo užsienyje būdų, vertėtų apsilankyti darbo paieškos agentūros svetainėje kur be vargo galima rasti puikių darbo pasiūlymų. Darbo paieškos sistema čia veikia itin patogiai – pakanka nurodyti pageidaujamą darbo sritį (specialybę) ir šalį, kurioje norėtumėte dirbti. Darbo skelbimai užsienyje dažniausiai yra nurodyta darbų pradžia, darbo terminas, valandinis atlyginimas ir kita aktuali informacija. Tad apsispręsti bus išties nesunku.

Gaukite darbą užsienyje su perspektyvomis

Kartais būna, jog darbas užsienyje labai vilioja, bet nuo ko pradėti ir kaip jį rasti – neaišku. Dažniausiai logiškiausias ir lengviausias pirmasis žingsnis yra susirasti darbo skelbimą ir jį atsakingai įvertinti, išsiaiškinti visą aktualiausią informaciją. Darbui užsienyje specialiai sukurtos platformos, padeda išvengti įvairių nesusipratimų ir sunkumų ieškant darbo pasiūlymų. Čia atrinkti tik patikimi darbdaviai, todėl išsirinkti patinkantį ir tinkantį darbo pasiūlymą lengva, o dirbti – saugu. Be to, tokia darbo užsienyje paieška nieko nekainuoja ir neužima daug laiko.

Tiesa, rinkdamiesi darbo vietą, nuspręskite, kur iš tikrųjų norėtumėte dirbti. Verta atidžiai ištirti ir pasidomėti šalimi, į kurią norite važiuoti. Reikia neužmiršti, kad kur nors vykti atostogauti yra visai kitokia patirtis, nei ten gyventi ir dirbti. Jums reikėtų pasidomėti tokiais dalykais kaip mokesčiai, sveikatos priežiūra ir apsauga, imigracijos sąlygos, būstas, pragyvenimo išlaidos ir kt. Taip pat kitoje šalyje dirbti lengviau, kai bent šiek tiek nusimanote apie vietos kultūrą – tai padeda sėkmingai prisitaikyti ir integruotis. Išsiaiškinti šiuos dalykus – tai darbas, kurį kiekvienam, planuojančiam dirbti užsienyje, reikėtų atlikti savarankiškai. O visą kitą – darbo reikalavimus, pasiūlymus ir sąlygas.

Pasiruošę išbandyti darbą užsienyje?

Ryškūs pokyčiai pasaulio darbo rinkoje per pastaruosius dešimt metų rodo, kad dar niekada nebuvo geresnio laiko išbandyti tarptautines darbo galimybes. Jei norite tobulėti savo profesinėje srityje, jei jus domina tarptautinė patirtis, jei norite daugiau uždirbti – darbas užsienyje puikus sprendimas! Susisiekite su mumis telefonu +37060643553, el. Paštu mailto:info@siulaudarba.lt arba užėje į mūsų internetine svetaine https://siulaudarba.lt/