Dažniausi mitai apie dantų protezus – kokie jie?

Taisyklingas sąkandis, puiki dantų būklė – ypač svarbūs komponentai siekiant gerai jaustis ir gyventi visavertį gyvenimą. Tačiau suskaudus dančiui ar net netekus vieno arba daugiau dantų, dėl žinių trūkumo ar nepagrįstų  baimių laiku nesikreipiama į dantų gydytojus. Tai dažniausiai nulemia ilgesnį ir sudėtingesnį gydymą, didesnį skausmą, paaugusias procedūrų kainas.

Klinikos „Dantų estetika“ Kaune odontologams bei protezuojantiems gydytojams yra tekę girdėti daug įvairių mitų, keistų teiginių, susijusių su dantų protezavimu. Taigi, šįkart aptariame dažniausius jų.

Protezavimas – „tik bobutėms“

Labai dažnai žmonės galvoja, kad protezuoti galima tik tuomet, kai netenkama visų dantų, o vienintelis galimas pasirinkimas – išimamieji protezai, kurie nakčiai dedami į vandens pripildytą stiklinę. Tačiau tokie sprendimai kaip vieninteliai galimi buvo taikomi prieš 20–30 metų. Žinoma, dar ir šiandien gaminami išimamieji protezai, tačiau tai anaiptol nėra vienintelė alternatyva.

Šiuo metu protezais atkurti galima vieną, kelis dantis ar visą dantų lanką, panaudojant įvairias technologijas – vainikėlius, užklotus, keramines laminates ir t. t., o ant implantų tvirtinami dantų vainikėliai.

Dantų protezavimas – trumpalaikė procedūra

Dažnai pacientai yra įsitikinę, kad protezavimas – trumpalaikis sprendimas, todėl skubėti ir atlikti procedūros anksti, iškritus vos vienam dančiui, neverta. Tačiau delsimas sutaupyti tikrai nepadės, nes laikui bėgant situacija tik blogėja, žandikaulio kaulinis audinys pradeda dar intensyviau nykti.

Beje, nederėtų vadovautis ir nuomone, kad protezavimas nėra ilgalaikė procedūra. Jeigu protezuos kvalifikuoti specialistai, protezai sėkmingai gali tarnauti nuo keliolikos metų ir ilgiau.

Aplinkiniai pastebės, kurie dantys yra protezuoti, o kurie – ne

Labai dažnai žmones kausto nepagrįsta baimė, kad protezuoti dantys skirsis nuo natūralių. Anksčiau taip ir būdavo, nes atspalvis tikrai kiek skirdavosi. Tačiau šiuo metu protezuojantys gydytojai ir dantų technikai skiria maksimalų dėmesį spalvos pritaikymui. Odontologijos mokslas kelia itin aukštus reikalavimus medžiagų kokybei, estetikai, o protezų gamybos procesas nuodugniai kontroliuojamas.

Dar vienas svarbus niuansas – dažniausiai atliekama šypsenos kompiuterinė vizualizacija, užtikrinanti, kad dantų atspalvis ir forma derės prie paciento veido bruožų bei niekuo nesiskirs nuo natūralių dantų. Galiausiai, pritaikoma cirkonio keramika, kurios karūnėlės yra laidžios šviesai kaip ir natūralus dantų emalis, todėl pasiekiamas 100 proc. rezultatas.

O jei esamas natūralių dantų atspalvis netenkina, prieš protezavimą rekomenduojama dantų balinimo procedūra.

Protezai – labai nepatogūs, kels diskomfortą, jausis, kad burnoje yra svetimkūnis

Kelias dienas po protezavimo procedūros pacientai tikrai gali jaustis neįprastai, tačiau jautrumas tęsis ne ilgiau nei kelias dienas. Kaip teigia klinikos „Dantų estetika“ Kaune protezuojantys gydytojai, dantų protezai padeda atkurti kramtymo funkciją, o pritaikius šiuolaikines technologijas tampa maksimaliai patogūs ir malonūs pacientams. Protezai gaminami atsižvelgiant į žmogaus anatomiją, tad atvejų, kai jie spaudžia arba trinka dantenas, beveik nebepasitaiko.

Dantų protezavimas yra skausminga procedūra

Iš esmės protezavimas nėra skausminga procedūra, be to, jos metu pritaikoma vietinė nejautra, todėl pacientas nejaučia diskomforto ar, dar blogiau, skausmo. O jeigu pacientas jaučia panišką odontologinių procedūrų baimę ar jį kaskart supykina, gali būti pritaikoma sedacija – primigdymas.

Dantų protezai kainuos brangiai

Visuomenėje gajus ir dar vienas įsitikinimas – jog dantų protezai yra brangūs. Tačiau iš tiesų klinikos „Dantų estetika“ gydytojai odontologai gali pasiūlyti būdų sutaupyti nepakenkiant protezų kokybei. Be to, už visas procedūras galima atsiskaityti išsimokėtinai, kai įmokos paskirstomos per ilgesnį laiką, todėl piniginė neištuštėja, o pacientai džiaugiasi atkurta gražia šypsena.

Taigi, jau įsitikinote, kad daugybė mitų yra nepagrįsti, tad neatidėliokite ir pasitarkite: gal ir jūsų atveju dantų protezavimas bus tinkamiausia gydymo alternatyva.