DPF filtro valymas: pasakoja mechanikas

Tinkamam transporto priemonės funkcionavimui labai svarbus dėmesys. Kuo jo bus daugiau – tuo Jūsų  mašina tarnaus našiau ir nesuges tada, kai labiausiai to bijote. Žinoma, net ir skyrus jai kuo daugiau dėmesio, deja, vieni, kiti gedimai yra neišvengiami. Vienas tokių yra DPF filtro užsikimšimas. Taip dažniausiai nutinka, kai jis nėra išvalomas laiku.

DPF filtrai: reikalingi ar ne?

Įdomu tai, kad kai kurie žmonės tokius filtrus iš savo transporto priemonių net pašalina. Tai, deja, apsunkina mašinos veikimą, tad ne veltui auto gamintojai komplektuoja tam tikras sistemas, kurios yra skirtos automobilio funkcionalumui. „Į mus labai dažnai kreipiasi žmonės, kurie nusiperka dėvėtas mašinas jau be filtro. Tuomet atvyksta ne jo valymo, tačiau įdėjimo darbų. Džiugu, kad atsiranda vis daugiau žmonių, kurie supranta jos svarba. Tačiau liūdina, kad lygiai taip pat yra ir tokių, kurie vis dar gana dažnai filtrus išima, nes galvoja, kad jie nėra reikalingi transporto priemonėje“,- pasakoja mechanikas Jaunius.

Jeigu Jūsų transporto priemonės skydelyje dega signalizuojami lemputė, tikėtina, kad reikalingas DPF filtro valymas arba jo paprasčiausiai nėra, tad reikia pasirūpinti įdėjimu. Blogiausia ką galite padaryti, tai ignoruoti signalus.

Kada būtina atlikti DPF filtro valymą?

Kaip teigia specialistas – visada geriausia valymo darbus palikti profesionalams, kadangi be patirties galima padaryti dar daugiau problemų, kurių vėliau nesutvarkys net ir tinkamas sistemos išvalymas. „Reikia nelaukti, kol filtras užsikiš. Kai tik lemputė dega – reikalingas tiesus kelias pas mechaniką“,- pasakoja Jaunius.

Labai dažnai tankesnis užsikimšimas pasitaiko tokiu atveju, kai su mašina yra važinėjama labai trumpus atstumus. Tokio tipo transporto priemonės eksploatavimas turi labai didelę įtaką DPF filtrų užsikimšimui.

Jeigu jaučiate, kad transporto priemonės trauka yra sumažėjusi, taip pat gali būti išaugusios tepalų sąnaudos – tai rodo, kad reikalingas filtro valymas.

Sutaupykite, kai galite

DPF filtro valymas gali padėti nemažai sutaupyti. Paprasčiausiai pati „procedūra“ atliekama gana greitai ir tuo pačiu kainuoja pigiai. Tačiau jeigu valymas nebus atliktas laiku, deja, filtras nustos tinkamai veikti. Tuomet reikės įsigyti naują ir pasirūpinti jo montavimo darbais.

Žinoma, visada geriausia pirkti naujus. Visgi, kai kurie bandydami sutaupyti perka dėvėtus. Jie yra pigesni, tačiau jau naudoti, tad ne tik trumpiau tarnauja, tačiau ir yra ne tokie efektyvūs. Šiuo atveju geriau yra per daug netaupyti, kadangi filtras dalinai prisideda prie jūsų transporto priemonės funkcionalumo, tad kokybė turėtų būti prioritetas“,- pataria Jaunius.

Valymo technologijos

Pasikartosime, kad kai kurie bando išvalyti patys. Ypač tie, kurie internete randa labai daug patarimų ir tikisi, kad jie gali padėti darbus atlikti ne tik greitai, tačiau taip pat ir ilgam lakui. Visgi, geriausia tartis su specialistais, kurie suteikia savo darbams garantijas, tad pasikartojus gedimams – jie bus sutvarkyti nemokamai, tai yra, filtras išvalomas pakartotinai.

Prieš plaunant būtinai reikalingas filtro išėmimas. Plovimo metu yra naudojama speciali DPF valymo įranga. Valymo metu yra naudojamas vanduo bei hidrokarbonatinio skysčio mišinys, kuris su įrenginio pagalba teka dvejomis kryptimis. Sistema padeda pašalinti iki 100 % suodžių bei kitų nešvarumų, kurie ir susikaupia filtruose. 

Darbas atliekamas labai greitai, paslaugų kainos – pigios. Tik tiek ir tereikia, kad jūsų transporto priemonė būtų vėl funkcionalesnė ir leistų Jums džiaugtis ekologiškomis bei saugiomis kelionėmis.