Du gimnazistai savo klasėms laimėjo keliones į Naisius

fotografiju konkursas apdovanoja drobnyteŠilutės pirmosios gimnazijos auklėtinė Nijolė Drobnytė ir Vydūno gimnazijos abiturientas Oskaras Venckus atskirose kategorijose nugalėjo respublikiniame fotografijų konkurse „Gyvoji gamta“ ir laimėjo savo klasėms po kelionę į Naisius.

Šio konkurso iniciatoriaus Ramūno Karbauskio pavedimu, praėjusią savaitę Šilutės gimnazijose lankėsi rajono mero pavaduotojas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Virgilijus Pozingis. Kartu su partijos nare, asociacijos „Pamario jaunimas“ pirmininke Lijana Jagintavičiene jis įteikė šio konkurso nugalėtojams Nijolei ir Oskarui padėkos raštus bei fotografijų albumus „Lietuvos laukinės gamtos fotografijos“.

Rusniškė Nijolė į konkursą nusiuntė danieliaus (panašus į taurųjį elnią) nuotrauką ir kategorijoje „Žvėrys“ laimėjo I vietą.
Oskaras tapo kategorijos „Laukiniai paukščiai“ geriausios nuotraukos autoriumi. Jo nuotraukoje įamžintas paukštis bukutis.
Svečiai, lankydamiesi Šilutės pirmojoje gimnazijoje, galėjo pamatyti ir asmeninę N.Drobnytės fotografijų parodą. Vicemeras fotografiju konkursas apdovanoja venckuV.Pozingis su autore sutarė, jog jos paroda bus eksponuojama ir rajono Savivaldybėje.

Fotografijų konkursui „Gyvoji gamta“ moksleiviai siuntė nuotraukas, kurios buvo skirstomos į penkias kategorijas: naminiai gyvuliai (karvės, avys, arkliai…); augintiniai (šunys, katės, jūros kiaulytės…); naminiai paukščiai (papūgėlės, vištos, naminės žąsys…); laukiniai paukščiai (varnėnai, pempės, žvirbliai…); žvėrys (stirnos, kiškiai, lapės…).

Konkursui buvo atsiųsta daugiau kaip 2000 fotografijų. Daugiausiai vaikai fotografavo savo augintinius, šunis ir kates, taip pat buvo daug laukinių paukščių stebėtojų. Visose kategorijose atrinkta po 10 nuotraukų nugalėtojų. Jų autoriai – 50 moksleivių – buvo apdovanoti įspūdingais profesionalių fotografijų albumais „Lietuvos laukinės gamtos fotografijos“.

Iš geriausių nuotraukų buvo atrinktos visų 5 kategorijų nugalėtojos. Jų autoriai laimėjo keliones  savo klasėms į Naisius.