Dviejų partijų Šilutės skyriai pakeitė savo pirmininkus

Šeštadienį įvyko dviejų partijų - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS - LKD) ir Lietuvos liberalų sąjūdžio (LLS) Šilutės skyrių visuotiniai rinkiminiai susirinkimai. Abiejų skyrių nariai išsirinko naujus vadovus.

Abiejų šių partijų skyriai šiuo metu yra Šilutės savivaldybės tarybos opozijoje ir tarp 25 savivaldybės politikų jiems priklauso 8 vietos. Konservatoriai yra išsikovoję 5 vietas, o liberalai 3.

Konservatoriai išsirinko švėkšniškį Ž. Kurlianską

TS-LKD Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė, skyriui vadovavusi 7 metus, pirmininkės pareigų šiuose rinkimuose jau nebesiekė ir apie tai buvo paskelbusi anksčiau.

Skyriaus grupės buvo parinkusios net 6 pretendentus, tačiau rinkimų dieną keturi iš jų atsisakė būti renkami pirmininkais. Todėl liko tik du pretendentai – švėkšniškis, savivaldybės tarybos narys Žygimantas Kurlianskas ir šilutiškis, verslininkas Vytautas Stanslovas. Ž. Kurliansko pergalę nulėmė rinkimų rezultatai: už jį balsavo 59 susirinkimo dalyviai, o už V. Stanslovą tik 28.

Naujojo skyriaus pirmininko teikimu jo pavaduotojais išrinkti S. Tamašauskienė, V. Stanslovas, Zigmantas Merliūnas ir Edvardas Judžentis.

Ž. Kurlianskas yra baigęs Švėkšnos „Saulės” gimnaziją ir Vytauto didžiojo universitetą, kur įgijo teisės magistro diplomą. Dabar dirba Macikų socialinės globos namuose teisininku.

„Šilutės naujienoms” jis sakė, kad pirmieji darbai, kuriuos jis planuoja atlikti – sustiprinti skyriaus organizacinę struktūrą. Pasak jo, pirmiausia reikėtų įsteigti skyriaus grupes visose seniūnijose ir galimai kai kuriose rinkimų apylinkių gyvenvietėse, o iki savivaldos rinkimų padidinti skyriaus narių skaičių bent 20 procentų. Dabar skyriuje yra 199 nariai.

Liberalams sugrįžo vadovauti rusniškė D. Plikšnienė

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Audrius Endzinas pabaigė kadencijos laiką ir skyriuje buvo paskelbti nauji pirmininko rinkimai. Skyriaus nariai siūlė net 5 pretendentus vadovauti, tačiau trys iš pasiūlytųjų atsisakė būti renkami.

Taigi, Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas buvo renkamas visuotiniame susirinkime, kuris šeštadienį įvyko ir tiesiogiai, ir nuotoliniu būdu.

Buvęs skyriaus pirmininkas A. Endzinas sakė, kad ir pats pageidavo, jog skyriaus vadovavimą iš jo kas nors perimtų. Dabar jis džiaugiasi partiečių pasirinkimu ir sveikina, kad pirmininke tapo jo kolegė, savivaldybės politikė Daiva Plikšnienė. Pasak A. Endzino, ji jau yra vieną kadenciją vadovavusi skyriui, todėl tikrai galės skyrių paruošti būsimiems Savivaldybės tarybos rinkimams.

Komercijos direktorius, korespondentas