Etikos komisijos sprendimas: S. Tamašauskienė vienaip nepažeidė, o kitaip pažeidė etiką

Birželio 3 dieną įvyko ketvirtas Savivaldybės Etikos komisijos posėdis, kuriame buvo užbaigtas Savivaldybės politikės Sandros Tamašauskienės veiklos etikos tyrimas.

Konservatorės S. Tamašauskienės veiklos tyrimą Savivaldybės Etikos komisija nagrinėjo jau ne vieną kartą.

Ji pripažinta pažeidusi etiką, tačiau toks sprendimas yra tik politinė atsakomybė prieš rinkėjus.

Kaip jau esame rašę, S. Tamašauskienės veiklos etika suabejojo vicemeras Sigitas Šeputis. Jis Etikos komisijai pateikė skundą, kad S. Tamašauskienė savo rašte Vyriausybės kanclerei, Seimo nariui Zigmantui Balčyčiui ir Savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui bei Tarybai nepagrįstai jį apkaltino parinkus Šyšos upės potvynio vandens skalaujamą vietą, kur vėliau palaidojo nacistinės Vokietijos ir sovietų konslagerio Macikuose aukų palaikus.

Paskutiniame Etikos komisijos posėdyje pirmininkas Algirdas Gečas pasidžiaugė, kad posėdyje dalyvauja visi komisijos nariai – politikai Edgaras Padimanskas, Vytautas Kamarauskas ir seniūnaičiai Regimantas Grigelis bei Gintaras Šarka. Jis priminė, kad posėdžiuose buvo išklausyti Sandra Tamašauskienė, Sigitas Šeputis, bei Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis.

Pasak A. Gečo, jis prieš paskutinį posėdį gavo S. Tamašauskienės laišką, kuriame ji atsiprašo S. Šepučio už „Facebook“ paskyroje rašytus nepagarbius apibūdinimus. Todėl jis dar kartą klausė Etikos komisijos narių ar tęsti tyrimą, nes po atsiprašymo tyrimas galėtų būti ir nutrauktas. Tačiau, komisijos nariai nusprendė, kad tyrimą reikia tęsti.

Tuomet A. Gečas perskaitė nutarimo projektą, kuris buvo sudėtas iš dviejų dalių.

Vienoje dalyje teigiama, kad Savivaldybės politikė nepažeidė etikos savo veikloje, kai, rūpindamasi dėl Macikų konclagerio aukų palaidojimo vietos, surašė raštus LR Vyriausybės kanclerei, Seimo nariui bei Savivaldybės merui ir Tarybai. Tokį teiginį jis argumentavo tuo, kad S. Tamašauskienė taip nusprendusi spręsti aukų palaikų palaidojimo vietos problemą ir tokią teisę turėjo.

Kita dalis nutarimo – teiginys, jog S. Tamašauskienė pažeidė Tarybos nario veiklos etiką, nes neištyrė mero pavaduotojo S. Šepučio veiklos ir jį nepagrįstai apkaltino nebūtais darbais. Nes S. Šeputis aukų palaikų palaidojimo vietos parinkimo metu net nebuvo nei komisijos nariu, nei vadovu.

Komisija nutartį bemaž vienbalsiai patvirtino ir ji netrukus bus oficialiai paskelbta.

A. Gečas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad S. Tamašauskienės veiklos tyrimas jam, kaip Savivaldybės etikos komisijos pirmininkui, buvo sunkus. Jis sakė tikėjęsis, jog S. Tamašauskienė pripažins, kad nepelnytai užsipuolė vicemerą S. Šeputį ir atsiprašys. Juk visiems pasitaiko suklysti.

Tačiau, jos atgaila, prieš pat ketvirtąjį posėdį komisijos narių nenuteikė nutraukti tyrimo, jie nutarė, kad ji pažeidė politiko veiklos etiką. Toks sprendimas jokių nuobaudų neužtraukia. A. Gečas tikisi, kad politikė pati savanoriškai padarys išvadas iš šios situacijos ir ateityje atsakingiau ruoš pareiškimus.

Komercijos direktorius, korespondentas