Etikos komisijos verdiktas: mero kalboje liuteronus diskriminuojančių žodžių nebuvo

Visi Etikos komisijos nariai, peržiūrėję mero Vytauto Laurinaičio viešą pasisakymą per Šilutės TV, neįžvelgė religinę bendruomenę diskriminuojančių žodžių.

Visai prieš pat Kalėdas, gruodžio 17 d. Savivaldybės tarybos posėdyje meras V. Laurinaitis buvo perduotas svarstyti Etikos komisijai. Tuo pasirūpino opozicijos politikė, gavusi evangelikų liuteronų kunigo pareiškimą apie jam neįtikusią mero kalbą.

Konfliktas kilo, kai meras V. Laurinaitis vienos žiniasklaidos laidoje bandė paaiškinti, kodėl Taryboje yra svarstomas klausimas padalinti planuojamą skirti religinėms bendruomenėms Savivaldybės paramą. Remiantis statistikos žiniomis apie bendruomenėms priklausančių tikinčiųjų skaičius sutarta, kad katalikų bendruomenei būtų skirta 80 proc. skiriamos paramos, o evangelikams liuteronams, stačiatikiams ir kitiems – 20 proc.

Kalboje meras be kita ko minėjo, kad katalikų parapijose kunigai daug dirba, pamaldas laiko rytais ir vakarais, kad tarp visų tikinčiųjų katalikų yra gausiausias skaičius – bemaž 90 proc.

Tokiomis mero kalbomis liko nepatenkintas evangelikų liuteronų kunigas Valdas Miliauskas. Jis savo pareiškime aiškino, kad daug apeigų atlieka ir evangelikai liuteronai, prižiūri daug bažnyčių, o evangelikų liuteronų bažnyčiose vyksta daug viešų renginių. Mero kalbą jis įvertino kaip diskriminacinę ir melagingą.

Tokio pareiškimo tekstu opozicijos lyderė Sandra Tamašauskienė ir bandė įveikti merą. Posėdyje ji paprašė Etikos komisiją ištirti mero pasisakyme esančius religinę bendruomenę diskriminuojančius žodžius.

Komisijos pirmininkas Algirdas Gečas informavo, kad Etikos komisija svarstė S. Tamašauskienės prašymą dėl galbūt diskriminacinio mero pasisakymo.

Pasak politiko, jo nuomonė sutapo ir su visų kitų Etikos komisijos narių nuomone. Nė vienas komisijos narys, peržiūrėjęs V. Laurinaičio viešą pasisakymą, neįžvelgė religinę bendruomenę diskriminuojančių žodžių.

Pasak A. Gečo, galbūt meras ir pasakė netiesą dėl liuteroniškos bendruomenės veiklos, tačiau jo kalboje teiginių, diskriminuojančių religinę bendruomenę nebuvo. O kadangi prašymas buvo ištirti diskriminuojantį pasisakymą, tai komisijos sprendimas buvo vieningas: mero kalboje nenustatyta religinę bendruomenę diskriminuojančių pasisakymų.

Komercijos direktorius, korespondentas