Šis seminaras skirtas Lietuvos futbolo akademijoms, kurios dalyvauja RSC „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programoje.
Seminaro pradžioje LFF techninis direktorius Patrick De Wilde ir jaunimo ugdymo programos projekto vadovas Deimantas Bička pristatė atletinio rengimo aktualijas ir ypatybes Lietuvos futbolo organizacijose.
„Anderlecht“ programos viziją sudaro penkios sritys – žaidėjų techninio, taktinio, mentalinio, vartininkų ir fizinio rengimo. Pradėjome integruoti šias sritis – mes išnagrinėjome „Anderlecht“ veiklą ir ką mes galime padaryti Lietuvoje. Marius Čeliauskas dabar yra mūsų atletinio rengimo ekspertas. Su juo kartu nustatėme gaires, kaip mes dirbsime, treniruosime ir vystysime Lietuvos futbolą, o seminare apie tai išsamiau pristatėme akademijoms“, – teigė LFF techninis direktorius P. De Wilde.
LFF atletinio rengimo treneris Marius Čeliauskas renginio dalyvius supažindino su RSC „Anderlecht“ fizinio rengimo programa žaidėjams bei pristatė testavimo ir periodizacijos principus.
„Aptarėme pirmuosius žingsnius – pradėsime nuo akademijų žaidėjų testavimo, du kartus per metus bus privalomi tam tikri testai ir užpildyti dokumentų formas. Atletinio rengimo periodizacija yra aktuali tema techniniams direktoriams ir treneriams, jog šie suprastų jos specifiką futbole.
Pagrindinis tikslas bus, kad visos akademijos iki naujųjų metų privalėtų turėti po atletinio rengimo trenerį, o toliau dirbsime su metodologija“, – pažymėjo Marius Čeliauskas.
Antroje seminaro dalyje pristatyta žaidėjų fizinio rengimo patirtis Lietuvos futbolo akademijose, pateikti „Kauno Žalgirio“ FA, FA „Žalgirietis“ ir FA „Šiauliai“ veiklos pavyzdžiai.
LFF Techninio departamento planuoja ateityje surengti seminarus Lietuvos regionuose, siekiant padėti vietos klubams ir atletinio rengimo treneriams.
Rašyti atsakymą