Greitas maistas privertė apsikabinti klozetą

IMG 5451Greitu maistu prekiaujančių įmonių produkcija dažnai sukelia problemų šilutiškių skrandžiams, – tuo dar kartą įsitikinome praėjusią savaitę, kai sulaukėme net kelių skundų.

Labiausiai submarinus, picas, beliašus, mėsainius ir kebabus, žinia, mėgsta jaunimas, tad kaip tik vaikinams ir merginoms ta savaitė padovanojo ne pačius maloniausius prisiminimus: ne vienas jų naktį praleido apsikabinęs klozetą…

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai vienos įmonės prekybininkę jau nubaudė ir nurodė sunaikinti įtarimą kėlusius maisto produktus, su kitais prekybininkais pakėlusios balsą aiškinosi pačių jaunųjų pirkėjų mamos. Bet visiems jiems gresia dar ne vienas patikrinimas artimiausioje ateityje.

Medikai protrūkio nepastebėjo

Trys vaikinai apsinuodijo nusipirkę greito maisto Šilutės halėje esančiame atskirame mėsos skyriuje, kuriame prekiaujama mėsos produktais, atvežtais iš Priekulės. Anot vieno vaikino mamos, jie visi pirko skirtingus produktus, bet visi netrukus pasijuto blogai.

Šių vaikinų mamos suskubo pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šilutės skyriui, informavo ir „Šilutės naujienas“. „Norime, kad žmonės žinotų, jog šiame skyriuje prekiaujama nesaugiais produktais ir kad kitiems nenutiktų taip, kaip mūsų sūnums“, – sakė jos.

VMVT vyr. valstybinė inspektorė Virginija Kirjanovienė sakė, kad jei maisto produktais apsinuodija ne vienas, o daugiau žmonių, ir jie kreipiasi į medikus, pastarieji nedelsdami informuoja VMVT. Šį kartą iš medicinos įstaigų tokios informacijos nebuvo gauta.

Pardavėja nubausta, produktai sunaikinti
1090478 62538844
Tačiau V.Kirjanovienė tą pačią dieną išvažiavo aiškintis situacijos. Paaiškėjo, jog pardavėja čia dirba pagal verslo liudijimą, o produkcija atvežama iš Priekulėje esančios J.Budrienės įmonės „Simlina“ ir gaminama kavinėje „Mingė“.

Greito maisto produktų į Šilutę kasdien atvežami nedideli kiekiai – po 5-10 vienetų. Pardavėja pateikė reikalingus gautos produkcijos dokumentus, iš kurių buvo aišku, kad vieni produktai buvo gauti tą pačią, kiti – vakarykščią dieną. Bet bėda ta, kad juose nebuvo nurodyta, kada tie mėsainiai ir kebabai pagaminti. Tuo tarpu tikrintojai sako, kad vartoti jie tinkami tik 12-36 valandas nuo pagaminimo – visi skirtingą laiką.

Tądien šiame skyriuje rasti 5 beliašai, 2 submarinai, 5 minipicos ir 2 mėsainiai paimti iš prekybos. Kiti šiame skyriuje rasti iš tos pačios įmonės atvežti mėsos produktai buvo saugūs ir turėjo visus tai patvirtinančius dokumentus.

Pardavėjai skirta bauda, be to, jai nurodyta saugiai sunaikinti šiuos trečiai kategorijai priskiriamus šalutinius gyvūninius produktus. O tai reiškia, kad jų negalima tiesiog išmesti kaip atliekų, sunaikinti privaloma tik specialioje įmonėje. Pardavėja privalės VMVT pateikti tai įrodančius dokumentus.

Be to, ši įmonė, pasak V.Kirjanovienės, dabar jau patenka į rizikos grupės įmonių sąrašą, tad tikrinama bus kur kas dažniau.

Nubaustų yra daugiau

VMVT pranešta ir apie kitą atvejį, kai 3 merginos tvirtino apsinuodijusios viename Šilutės kioske pirktomis skrudintomis bulvytėmis. Šių merginų mamos daryti tvarką viešojo maitinimo sektoriuje ėmėsi pačios – išsikvietusios įmonės savininkę tiesiog pakėlė jai vėją. Bet tuomet nebeteko prasmės ir jų kreipimąsis į VMVT.

Anot V.Kirjanovienės, tikrinti įmonę po to, kai iškviesta jos savininkė pašalino visus trūkumus ir maisto produktų pavyzdžius, nebebuvo prasmės.

Tačiau artėjant šiltajam metų laikui tokios mažos įmonėlės – kebabinės ir greito maisto užkandinės – turi pasiruošti nuolatiniams tikrinimams. „Tai rizikos grupės objektai, kuriuos tikriname dažniau nei kitus“, – sako V.Kirjanovienė.

Tokių tikrinimų metu kasmet nustatoma nemažai trūkumų, savininkams tenka ir baudas sumokėti, ir net užsidaryti.

Štai pernai taip nutiko Žemaičių Naumiestyje esančios kebabinės savininkui. Jo įmonė tikrinta 2 kartus ir abu kartus rasta trūkumų. Savininkas ir baudą pelnė, ir kuriam laikui savo veiklą turėjo nutraukti.

Bauda pernai buvo skirta ir šalia Šilutės halės durų stovinčios kebabinės šeimininkei.

Silutes naujienu LOGO