Griauname mitus apie VPS serverių paslaugą

Planuojate pradėti naudotis VPS serveriais, tačiau vis dar nesate tikri? Nepaisant to, kad ši paslauga pasižymi įvairiais privalumais, tokiais kaip patikimumas, visiška serverio kontrolė, mastelio keitimas, saugumas ir palanki kaina, apie ją vis dar sklando nemažai mitų. Pagrindinius iš jų pasistengsime sugriauti šiame straipsnyje.

1. Tai brangi paslauga

 

Vos tik atsiradus VPS serveriams, galbūt tai ir buvo tiesa. Tačiau šiandien tokia paslauga prieinama daugeliui. Priklausomai nuo poreikių, kiekvienas gali rasti sau tinkamiausią pasiūlymą. Pavyzdžiui, „Linux“ VPS serverių kaina mėnesiui prasideda nuo maždaug 5 Eur. Taigi tokiu atveju išlaidos yra panašios kaip ir naudojantis tradiciniu hostingu (angl. web hosting).

2. VPS serveriai skirti tik ekspertams

 

Kadangi VPS serveriai yra savarankiškai administruojami, norint juos tinkamai valdyti, iš tiesų reikia tam tikrų techninių žinių. Užsakovas šiuo atveju pats rūpinasi savo tinklalapiu, el. paštu ir kitais serveryje saugomais duomenimis, serverio tarnybų konfigūravimu ir priežiūra, taip pat operacinės sistemos administravimu bei atnaujinimu. Tačiau visus šiuos veiksmus galima atlikti pakankamai nesudėtingai.

 

Be to, už pradinį operacinės sistemos diegimą, serverio techninę, tinklo ir duomenų centro įrangą paprastai yra atsakingas paslaugos teikėjas. Taigi šiais dalykais užsakovui rūpintis nereikia. Be to, prireikus, VPS paslaugos teikėjas visada gali suteikti reikiamą pagalbą. 

3. Jie nėra saugūs

 

Apskritai VPS serveriai yra saugūs. Tačiau jų saugumo lygis priklauso nuo pasirinkto pagrindinio kompiuterio. Todėl renkantis šią paslaugą, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokias saugumo priemones siūlo jos teikėjas. Viena iš tokių turėtų būti apsauga nuo paskirstyto atsisakymo aptarnauti, arba kitaip DDoS (angl. distributed denial-of-service), atakų, kurios skirtos pakenkti serveriui, kad šis nepajėgtų aptarnauti vartotojų užklausų.

4. VPS serveris ir debesis yra tas pats

 

Tai tik dar vienas plačiai pasklidęs mitas. Kalbant apie debesiją, kitaip vadinamą debesų kompiuteriją (angl. cloud computing), debesis reiškia serverius, kurie yra pasiekiami internetu, ir tuose serveriuose veikiančią programinę įrangą bei duomenų bazes. Kitaip tariant, debesis yra bendra erdvė, kurioje veikia VPS ir be kurios jis veikti negalėtų.

5. Serverio specifikacijos nėra svarbios

 

Keista, tačiau kai kurie žmonės iš tiesų galvoja, kad VPS serverio specifikacijos nėra svarbios. Tačiau, kaip jau tikriausiai spėjote suprasti, tai yra kuo tikriausias mitas. Rinkdamiesi tokią paslaugą, turėtumėte atkreipti dėmesį į skirtingas serverio charakteristikas, tokias kaip procesorius, atmintis, disko talpa ir panašiai. Svarbu, kad šios kuo geriau atitiktų jūsų poreikius.

 

Mitai apie VPS serverius gali suklaidinti ne vieną. Dabar, kai jau žinote pagrindinius iš jų, tikimės, kad priimti galutinį sprendimą bus lengviau. Pasirinkite patikimą hostingo paslaugų teikėją ir įsitikinkite VPS serverių teikiamais privalumais patys.