Į ką atkreipti dėmesį renkantis džiovyklę?

Daugelis iš mūsų ieško būdų, kaip palengvinti buities darbus – jei svajojate apie galimybę išvengti skalbinių džiovinimo, tikriausiai jau esate galvoję apie džiovyklės įsigijimą. Tokie įrenginiai padeda taupyti laiką, kurį paskirtume skalbinių džiaustymui ir nurinkimui bei vietą, kurios reikėtų džiovyklai. Nusprendus įsigyti tokį įrenginį, reikės susipažinti su plačiu jų pasirinkimu – ieškodami geriausios džiovyklės, pirmiausiai dėmesį turėtumėte atkreipti į žemiau išvardintus kriterijus.

Tipas

Pirmiausiai turėtumėte žinoti, kad džiovyklės gali būti trijų skirtingų tipų – ventiliacinės, kondensacinės ir kondensacinės su šilumos siurbliu. Tiesa, tikėtina, kad pirmąjį tipą išvysite pakankamai retai: tokie įrenginiai, nors ir pigūs, šiltą orą išleidžia į išorę, tad juos būtina prijungti prie ventiliacinės angos ar naudoti pravėrus langą. Tuo tarpu kondensacinės džiovyklės pumpuoja orą iš dugno – pašalinus jo drėgmę, ji pavirsta vandeniu ir keliauja į specialią talpyklą, kurią vėliau reikia ištuštinti. Jei yra naudojamas ir šilumos siurblys, išpumpuotas oras yra džiovinamas ir įkaitinamas – dėl to procesas kiek ilgesnis, tačiau ekonomiškai jis yra kur kas efektyvesnis.

Talpa ir dydis

Geriausia, jei iš anksto numatysite, kur statysite naująją džiovyklę – jei šiam įrenginiui negalite skirti itin daug vietos, svarbu įvertinti savo galimybes ir žinoti, kokie maksimalūs matmenys šiuo atveju yra galimi. Tuomet bus galima pereiti prie talpos, kuri gali labai ženkliai skirtis. Turėtumėte atsižvelgti į savo šeimos poreikius ir skalbimo mašinos talpą – jei šių įrenginių būgnai bus panašaus dydžio, visus išskalbtus rūbus iš karto galėsite perdėti į džiovyklę.

Funkcionalumas

Kaip ir daugelis kitų šiuolaikinių įrenginių, džiovyklės gali būti papildytos įvairiomis papildomomis funkcijomis ir technologijomis, kurios užtikrina dar patogesnį jų naudojimą. Skirtingos programos, audinių apsauga nuo per didelio karščio, patogesnį valdymą užtikrinantys ekranėliai, garų funkcijos – tai tik labai nedidelė dalis visų Jūsų laukiančių pasirinkimų. Turėtumėte iš arčiau susipažinti su patikusių įrenginių galimybėmis ir pagalvoti, kaip atitinkamas funkcijas pavyks pritaikyti praktiškai.

Energijos efektyvumas

Norėtųsi, kad naujoji džiovyklė pareikalautų kuo mažesnių energijos sąnaudų – tai išsiaiškinsite atkreipę dėmesį į atitinkamo įrenginio energijos efektyvumo klasę. Kuo arčiau abėcėlės pradžios ji yra, tuo ekonomiškesnis bus įrenginys – pačius geriausius rezultatus pasiūlys A+++ klasės modeliai. Tiesa, papildomai gali būti naudingos jau minėtos ir kitos gamintojų pasitelkiamos technologijos. Pavyzdžiui, energiją taupančiais sprendimais garsėja Samsung džiovyklės – jas apžiūrėsite paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/buitine-technika-elektronika/dziovykles/f/samsung.

Triukšmingumas

Jei namų sienos nepasižymi itin gera garso izoliacija, džiovinimą planuojate atlikti vėlyvais vakarais ar šiam įrenginiui suradote ne pačią privačiausią vietą, reikėtų atkreipti dėmesį ir į triukšmingumą. Jis matuojamas decibelais – kuo skaičius yra mažesnis, tuo tyliau veikia džiovyklė. Optimalus pasirinkimas yra 66dB, tačiau prekyboje pavyks surasti pačių įvairiausių variantų.

Prekinis ženklas

Nuo gamintojo priklauso džiovyklių kokybė ir tam tikros ypatybės, apie kurias Jums pravartu žinoti. Pavyzdžiui, jau minėtos Samsung džiovyklės garsėja savo funkcionalumu ir technologiniu pažangumu, o Electrolux kompanija išskirtinį dėmesį skiria visiems, net ir jautriausiems audinių tipams. Taip pat mėgstamos Bosch džiovyklės, kurios giriamos dėl taupumo, funkcijų gausos ir lengvai į aplinką įsiliejančios stilistikos. Jas galėsite apžiūrėti Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/buitine-technika-elektronika/dziovykles/f/bosch. Tačiau dėmesio vertų kompanijų rasite ir daugiau – nesuklysite, jei pasidomėsite pagrindiniais jų išskirtinumais.

Atsižvelgę į šiuos kriterijus, turėtumėte pakankamai lengvai nuspręsti, kuri džiovyklė bus pati tinkamiausia. Svarbiausia išsigryninti savo šeimos poreikius – taip apsispręsti bus dar paprasčiau.