Į ką verta atkreipti dėmesį prieš perkant automobilį?

Kiekvienas žmogus, kuris turi automobilį, nori juo pasirūpinti ir skirti jam geriausias detales ir rūpestį. Žinoma, perkant automobilį reikia atsižvelgti į keletą dalykų:

Reikia patikrinti, ar automobilis perdažytas, ar kėbulas nesurūdijęs

Tas ir tas sumažina automobilio tarnavimo laiką, ir žinoma KAINA. Lipdukai, juostelės ir užrašai dažnai naudojami fiziniams defektams paslėpti. Patikrinkite, ar visose guminėse ir plastikinėse dalyse nėra dažų. Atidarykite gaubtą ir palyginkite dažų spalvas po gaubtu ir ant korpuso. Tačiau atminkite, kad perdažyti automobiliai ne visada sugenda. Net ir menkiausias kosmetinis defektas, automobilis bus nudažytas. Patikrinkite kaip užsidaro visos durys. Atminkite, pas automobilį su geru kėbulu tarpai tarp kėbulo ir durelių turi būti vienodi. Jeigu tarpai yra nevienodi, tai reiškia, kad automobilio geometrija nėra tiksli (gali būti daužtas, ir tinkamai neatstatyta geometrija). Taipogi gali būti keistos pačios detalės (durys, kapotas, sparnas). Jas pakeitus taipogi reikia atidžiai ir tiksliai jas pritaikyti.

Patikrinkite automobilio dūmus. Dūmai niekada nebus mėlyni – jei taip, nesitikėk gero

Normalu, kad dyzelinis automobilis užvedamas ir greitinamas išskiria šiek tiek juodų dūmų. Taip pat būtina patikrinti, ar visos pavaros įjungtos ir gerai veikia. Ypač automatinėms pavarų dėžėms, nes dauguma jų turi problemų ir yra labai brangios. Patikrinkite ar neišpjautas katalizatorius. Tai galima padaryti pagazavus automobilį ant laisvų apsukų. Jeigu jo nėra, girdėsis švilpimas (šio švilpimo nereiktų sumaišyti su turbinos garsu). Šioks toks būdas sužinoti apie automobilio tikrąją ridą: apžiūrėkite sėdynių šonus, vairą, pedalus, pavarų, rankinio svirtis. Jei šios detalės apsitrynusios, o rida tikrai nėra didelė – tai apgaulė. Patikrinkite ar veikia kondicionierius. Paspaudus įjungimo mygtuką turi pradėti veikti kondicionieriaus ventiliatorius, tuo pačiu pasikeis ir variklio garsas. Jeigu viskas įsijungia, o šalto oro vis nepučia, tai reiškia, kad sistemoje trūksta freono.

Įsitikinkite, kad priekinių žibintų spektras sklinda į viršų nuo centro, o ne į kairę, nes automobilis tinkamas važiuoti kairiąja kelio puse (JK variantas)

Paprastai keičiamos lempos, kaip visi žinome, anglų kalba yra pigesnė. Anglų kalba techninės patikros nepraeisite. Patikrinkite padangas. Pati padanga turi būti vienodai nusidėvėjusi (ne jos šoninė sienelė!). Jei padangos dėvisi netolygiai, yra mašinos važiuoklės problema. Daugiau skaitinių apie automobilius rasite manotransportas.lt ir manotechnika.lt.