Į S. Skvernelio partiją įstoję šilutiškiai tikisi konkretumo ir geresnių perspektyvų rajonui

Šeštadienį Palangoje įvykusiame Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigiamajame suvažiavime dalyvavo ir gausus šilutiškių būrys – apie 75 žmonės, kurie atstovavo 352 rajono gyventojus, panorusius tapti naujojo darinio steigėjais.

Į naujosios partijos steigimo suvažiavimą išvyko gausus šilutiškių būrys – iš viso apie 75 žmonės.

Į naująją partiją perėjo visas „Laisvės ir teisingumo“ partijos Šilutės skyrius, taip pat dalis buvusios Regionų partijos atstovų, vyko ir pavieniai šilutiškiai.

Grįžęs Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, jog iš naujosios politinės jėgos tikisi tokios pat aiškios ir konkrečios politikos ir valdymo, kokį jautė dirbdamas tuomet, kai Saulius Skvernelis buvo Premjeras.

V. Laurinaitis – partijos valdyboje

Steigiamajame suvažiavime iš viso fiziškai dalyvavo apie 750 narių, kurie atstovavo maždaug 3500 dalyvių – steigėjų, parašiusių savo įgaliojimus dalyviams. Palangos koncertų salėje, kurioje yra virš 2000 vietų, laikantis saugumo reikalavimų, iš viso galėjo dalyvauti iki 1000 žmonių.

Susirinkusieji išsirinko partijos pirmininką, juo tapo ekspremjeras Saulius Skvernelis, išrinktas trejų metų kadencijai. Be jo į pirmininko postą kandidatavo Ausma Miškinienė ir Vytautas Bakas.

Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis ir Seimo narys Zigmantas Balčytis išrinkti į partijos valdybą, kurią be pirmininko sudaro 8 jo pavaduotojai ir dar 20 narių.

„Suvažiavo daug įvairioms partijoms priklausančių žmonių, bet daug buvo ir nepartinių, kurie nusprendė rinktis šią partiją“, – sakė V. Laurinaitis.

Tikisi konkretumo ir aiškumo

Ko šilutiškiai „Laisvės ir teisingumo“ nariai tikisi iš naujosios politinės jėgos? V. Laurinaitis sako, kad jo, kaip Savivaldybės vadovo viltis yra tokia pat konkreti ir aiški politika, kokia buvo, kuomet Premjeru buvo S. Skvernelis.

„Naujoji politinė jėga ir joje dalyvaujantys žmonės pasiruošę dirbti vardan žmogaus ir žmogiškumo. Mūsų krašto žmonės tiki pozityvių pokyčių įvairiose gyvenimo ir veiklos srityse tąsa ir tai įrodė tapdami partijos steigėjais. Tikiuosi labai konkrečių ir realių darbų, ką jautėme, kuomet Vyriausybei vadovavo S. Skvernelis, o ne kalbų ir diskusijų“, – sako V. Laurinaitis.

V. Laurinaitis sakė, kad ir sutikti kitų rajonų merai sakė, jog iš naujosios partijos tikisi konkrečios politikos.

Jis pateikia, kad ir tuomet dar tik planuose buvusio Šilutės sporto komplekso su baseinu statybos projektą. Pasak V. Laurinaičio, paminėjus, kad tokiam objektui reikėtų apie 12 milijonų eurų sumos, buvo aiškiai atsakyta, jog tokių pinigų tikėtis negalima. Ir pasiūlyta arba skaldyti projektą į dalis, arba ieškoti kitų finansavimo šaltinių.

Pasak V. Laurinaičio, gavus konkretų atsakymą, viskas tampa aišku ir yra lengva dirbti, nes galima planuoti tolesnius veiksmus, o ne gyventi laukimu ir viltimi, neturint konkretaus matymo.
Pasak jo, tą patį pokalbiuose išsitarė ir suvažiavime sutikti kitų savivaldybių merai.

Kartu su V. Laurinaičiui naująją jėgą pasirinko ir „laisviečiai“ Steponas Kazlauskas, Vygantas Kamarauskas, Alina Urbonienė, Laimutė Uselienė ir Vygantas Stoškus.

Tikisi geresnės perspektyvos

Buvusios Socialdemokratų darbo partijos, o vėliau – Regionų partijos atstovas Šilutės rajono savivaldybės taryboje Arūnas Pupšys irgi rinkosi naująją partiją kartu su kolega Ričardu Stonkumi.
„Išėjau iš Regionų partijos ir tolesnį kelią pasirinkau su „Vardan Lietuvos“. Manau, kad su šia partija Šilutės krašto laukia tikrai geresnės perspektyvos. Be to, dabar rajono taryboje būsime jau aštuoni šios partijos atstovai“, – sakė A. Pupšys.

Pasak jo, tolesnis žingsnis bus partijos skyriaus steigimas rajone, kuris galėtų būti įkurtas jau kovo ar balandžio mėnesiais.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininku išrinktas S. Skvernelis akcentavo, jog partija dalyvaus ir kitų metų pavasarį vyksiančiuose savivaldos rinkimuose, kandidatą turės ir 2024 metais vyksiančiuose Prezidento rinkimuose.