Išrinktos mieliausios Lietuvos eglutės: Šilutės Kalėdų eglutė pateko į dešimtuką

 

79371912 3059475894081511_8081884177571512320_nStulbinančiai gražias eglutes galima išvysti ne tik didžiuosiuose, bet ir mažesniuose Lietuvos miestuose – todėl DELFI skaitytojus kvietė balsuoti, kuri iš šių eglučių šiemet jiems patiko labiausiai.

Šilutės Kalėdų eglė pateko į gražiausių eglučių dešimtuką. Mūsų žaliaskarė dalijasi 5–8 vietomis, kartu su Akmenės, Kretingos, Raseinių eglėmis.

Šiuose Lietuvos miestų eglių rinkimuose balsuota per 40 tūkst. kartų, balsavime buvo galima rinktis iš 44 miestų (išskyrus dešimtį didžiųjų Lietuvos miestų.

DELFI skelbia mieliausios mažesniųjų Lietuvos miestų eglutės rinkimų nugalėtojas.

1 vieta – Anykščiai

Nors skaitytojų simpatijų sulaukė daugybė eglučių, mieliausia išrinkta Anykščių eglė, surinkusi 11 proc. balsų. Šiemet Anykščiai visus nustebino originalia ir iki šiol Lietuvoje nebandyta eglutės puošimo idėja – savo miesto eglę savivaldybė nusprendė pastatyti viduryje Šventosios upės, ant specialios platformos vandenyje.

2 vieta – Rokiškis

Antrą vietą užėmė 9 proc. balsų surinkęs Rokiškis, šiemet po kelerių metų pertraukos rokiškėnus pradžiuginęs ne dirbtine, o gyva eglute.

3–4 vietas dalinasi Širvintos ir Jurbarkas

Trečią vietą dalinasi po 8 proc. surinkę Širvintos ir Jurbarkas. Šiemet Širvintose sužibo elegantiška balta eglutė su raudonais žaisliukais.

O štai Jurbarke eglutė virto į magiško grožio smėlio laikrodį: iškelta ant plieninio stiebo į daugiau nei 10 metrų aukštį, ji skaičiuoja paskutines šių metų valandas. Sidabriškas „lietus“ karkaso viduje panašus į krentančias laiko smiltis. Įdomu ir tai, kad savivaldybei ši eglutė kainavo vos 80 eurų. Tiek reikėjo sumokėti už Danijoje perkamą sidabrinę eglutę, o pati puošyba šiemet savivaldybei nekainavo nieko.

5–8 vietomis dalijasi Akmenė, Kretinga, Raseiniai, Šilutė

Dalis eglučių surinko po 5 proc. balsų – Akmenės, Kretingos, Raseinių, Šilutės.

9–10 vietomis dalijasi Joniškio ir Pasvalio eglutės

Po 4 proc. balsų surinko Joniškio ir Pasvalio eglutės.

Pernai metais gražiausia eglute DELFI skaitytojai išrinko Širvintų eglę, kuriai skyrė 19 proc. balsų. Antrąją vieta tąkart pelnė Jurbarko eglė, už kurią balsavo 11 proc. balsavusių. Trečią ir ketvirtą vietas dalijosi Tauragės ir Kretingos Kalėdų eglutės, už kurias balsavo po 8 proc. balsavusių.

Parengta pagal DELFI straipsnį „Išrinktos mieliausios Lietuvos eglutės: lietuvių širdis pavergė šiltumas ir natūralumas“.