Jaunieji krepšininkai kovoja dėl medalių

Europos jaunimo krepšinio lyga (European Youth Basketball League (EYBL) pirmuosius žingsnius žengė 1998 metais. Nuo to laiko lyga išaugo iki 180 komandų, kovojančių penkiose amžiaus grupėse iš 25 šalių.

Tauragės sporto mokyklą atstovauja šilutiškiai V. Gavėnia ir A. Misius, juos į varžybas lydėjo Vitoldo tėtis J. Gavėnia.

„Mums dažnai užduodami tokie klausimai kaip „Kas yra lygos pagrindas? Kaip paaiškinti jo fenomeną?“ Atsakymas paprastas: EYBL remiasi treneriais, jų begaliniu entuziazmu, fanatišku atsidavimu vaikams ir aistra žaidimui. Veikdami be centralizuoto biudžeto, pagrindiniais savo darbo veiksniais matome abipusį pasitikėjimą, gerą valią ir padorumą. Kiekviena šalis pasižymi stipriomis asmenybėmis, kurios sėkmingai koordinuoja etapus ir turnyrus bei padeda užmegzti ryšius su mūsų kolegomis iš įvairių šalių. Kartu mums pavyko sukurti tikrą vertę – tikrą krepšinio šeimą, kuri vadinama Europos jaunimo krepšinio lyga“, – teigia EYBL garbės prezidentas Guntis Shenhofs.

2007 metais gimusių berniukų grupėje rungtyniauja Tauragės „Žaibo“ krepšinio mokyklos komanda, treniruojama vyriausiojo komandos stratego Ovidijaus Ežerskio. Jam talkina asistentas šilutiškis Jonas Gavėnia, kuris į komandą atsivedė ir savo sūnų Vitoldą. Penkiolikmetis Vitoldas savo sugebėjimais krepšinio aikštelėje lenkia bendraamžius, todėl ir pakviestas padėti šešiolikmečiams iš Tauragės. Vaikiną krepšinio paslapčių moko ne tik tėtis, bet ir Šilutės sporto mokyklos treneris, praeityje žinomas krepšininkas Simonas Serapinas. Taip pat Tauragės sporto mokyklos komandą atstovauja dar vienas Šilutės krepšinio mokyklos auklėtinis – Kęstučio Šerniaus treniruojamas šešiolikmetis Ainardas Misius.

2022-2023 metų U16 grupės turnyre jau sužaisti du etapai. Pirmasis etapas vyko Vilniuje, kur šilutiškių atstovaujama Tauragės krepšinio komanda užėmė antrąją vietą, nusileidusi bendraamžiams iš Ukrainos. Sausio 13 -15 dienomis Valmieroje (Latvija) vyko antrojo etapo rungtynės. Po atkaklios kovos, pralaimėjusi Kauno „Žalgirio“ krepšinio mokyklos vaikams, Tauragės komanda liko III vietoje. Bendroje turnyro įskaitoje šilutiškių atstovaujama komanda užima V vietą, po dešimties sužaistų rungtynių savo kraityje turi 7 pergales ir 3 pralaimėjimus. Rezultatyviausiai komandoje žaidžia A. Misius, kuris vidutiniškai pelno po 13,9 taško per rungtynes ir sugriebia po 9,3 atšokusių kamuolių.

Kitas turnyro etapas kovo 10 ir 11 dienomis vyks Estijoje, Tartu mieste. Šilutiškių berniukų atstovaujami tauragiškiai susitiks su varžovais iš Estijos ir Norvegijos.

“Šilutės naujienų“ inf.