Juknaitiškius erzina pastatai – vaiduokliai ir dūmai

juknaiciai saulysIšskirtinės gyvenvietės Lietuvoje – Juknaičių – gyventojai susitikime su rajono vadovais išreiškė rūpestį griūvančiais, apleistais pastatais ne tik gyvenvietėje, bet ir seniūnijoje. Pasiguodė, jog gyvenvietė neretai skendi katilinės skleidžiamuose dūmuose.

Neabejinga savo gyvenamajai vietai Pašyšių bendruomenė merui vardijo jų kaimo problemas.

Daugėja Juknaičių gyventojų

Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas dėkojo bendruomenei, seniūnaičiams už veiklumą. Jis atkreipė dėmesį, kad seniūnijoje daugėja pašalpas gaunančių ir už jas atidirbančiųjų asmenų, todėl daugėja darbo socialiniams darbuotojams.

Savivaldybės administracijos direktorės Idos Vasiljevienės pateiktais duomenimis, Juknaičių seniūnijai įvairių išmokų ir kompensacijų išmokėta daugiau nei 3 mln. litų. Šias kompensacijas gavo 621 šeima. Šiemet rajone triskart padidinta suma viešųjų darbų programai – skirta 750 tūkst. litų.

Dėl patogios geografinės padėties ir gyvenvietės patrauklumo jau nebe pirmus metus Juknaičiuose gyventojų daugėja.
Meras Virgilijus Pozingis pastebėjo, jog seniūnijai labai trūksta ilgamečio Juknaičių vadovo Zigmanto Dokšo. Pasak mero, su juo būtų galima daugiau pasišnekėti, kas buvo padaryta, kokios reformos yra dabar, kaip šiandien reikėtų dirbti, kokia aplinka turėtų būti.

„Esate išskirtinė gyvenvietė. Kad išskirtinumas nesikeistų, aplinką reikia prižiūrėti, suprasti, kad ta aplinka, kurioje gyvename, yra mūsų“, – sakė meras. Jo nuomone, Juknaičius būtų galima laikyti pavyzdžiu kitoms gyvenvietėms.

Juknaičiuose vis dar nepradėtas vandentvarkos projektas. Meras sakė, jog projekto partneriai lenkai ir rusai nesusitaria tarpusavyje, kas kiek iš tos bendros sumos turi sau pasiimti. Tikimasi šiemet projektą pradėti ir baigti iki 2013 metų.

Chuliganai laužo vandens bokštą

Planuojama per balandį sutvarkyti vieną iš Juknaičių simbolių – vandens bokštą. Pagal architekto Stanislovo Kalinkos projektus pastatytas bokštas jau seniai neatlieka savo tiesioginių funkcijų, yra avarinės būklės. Bokštą pagal panaudos sutartį 20-čiai metų išsinuomavo telekomunikacijų bendrovė ir įsipareigojo sutvarkyti gerokai apgriuvusią pastato išorę. Įdėjo plastikinius langus, naujas duris, bet chuliganai juos iškart išdaužė.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas prašė gyventojų saugoti savo gyvenvietės turtą. „Jeigu taip ir toliau, tada betikslis remontas. Gal palikim kaip yra?“, – klausė įmonės direktorius.

jukn 1Veikli Pašyšių bendruomenės pirmininkė Elena Venckienė atvyko pakalbėti apie jų kaimui aktualias problemas. Ji A.Markvaldo teiravosi, kada bus nugeležinamas vanduo Pašyšiuose. „Šilutės vandenų“ direktorius patikino, kad kai tik turės lėšų, Pašyšiuose pirmiausia įrengs nugeležinimo įrangą.

Pašyšių jaunimas įkūrė klubą, tad bendruomenės pirmininkė klausė, ar bus padengtos dokumentų tvarkymo išlaidos. Vicemerė Stasė Skutulienė sakė, kad lėšų bus galima skirti iš jaunimo projektų rezervo.

„Jaunimas iškelia daug idėjų. Kai prie stalo kalbi – viskas gražu, bet kai reikia realiai daryti, iniciatyva dingsta. Įsikuria jaunimo organizacijos ir po dviejų mokymų veikla užsibaigia“, – atkreipė dėmesį meras V.Pozingis.

Jis apgailestavo, kad jaunimas „bėga iš mokyklų“, t.y. įkuria jaunimo organizacijos patalpas ne mokykloje. Vėliau neturi pinigų mokėti už komunalines paslaugas, kyla kitų problemų. Mero nuomone, jaunimas turėtų burtis jaunimo namuose – mokykloje.

Nerimą kelia avarinės būklės pastatai

E.Venckienė išsakė pašyšiškių susirūpinimą dėl avarinės būklės pirties pastato, kuris kelia grėsmę. Baiminamasi, kad jis gali ką nors užgriūti. Nors gyventojai pranešė pastatų priežiūros inspektoriams, pastato savininkas liko nenubaustas.
Juknaičių seniūnas V.Dylertas atsakė, kad minėto pastato savininkui padidintas nekilnojamojo turto mokestis už pastato nepriežiūrą, laukiama, kol jis susimokės.

Panašus „vaiduoklis“ su atpleišėjusiais plytgaliais stovi ir Juknaičių gyvenvietės centre, šalia parduotuvės „Šilokas“. Šis pastatas priklauso UAB „Šilutės prekyba“. Pasak mero, įmonės savininkai norėtų pastatą nugriauti ir renovuoti parduotuvę. Seniūnas V.Dylertas pridūrė, kad pastatas parduodamas ir norintieji gali jį įsigyti už 1 litą.

16 metų netvarkomas stovi sudegęs Juknaičių pasididžiavimas – sveikatingumo komplekso, vėliau – sanatorijos pastatas. Prieš porą savaičių vyko susirinkimas kartu su pastato savininkais. „Susirinko pusė salės juknaitiškių, kurie norėjo, viską sužinojo iš jų“, – informavo seniūnas. Savininkai prižadėjo gegužės mėnesį pristatyti projektą, ką su pastatu – padegėliu darys. Jų planuose – įkurti prabangius senelių namus, SPA centrą.

Juknaitiškiai gali svarstyti, ką nori įrengti buvusiose pašto patalpose. Anot mero, Savivaldybei priklausančias patalpas ketinama privatizuoti. Jei bendruomenei patalpų nereikės, jos bus išnuomotos ar parduotos.

Vargsta dėl dūmų ir pėdkelnių

„Būna dienų, kai Juknaičių gyvenvietė skendi katilinės dūmuose. Ar buvo daryti tyrimai, kaip tai veikia žmonių sveikatą? Jau net vėliava prie seniūnijos nuo dūmų juoda“, – skundėsi juknaitiškis.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktorius Algis Šaulys pripažino, kad esant žemam slėgiui ir pučiant nepalankiam vėjui dūmai leidžiasi žemyn. Ypač uždūmijama, jei kūrenti įmetamas „kas nors šlapesnis“. Jo teigimu, katilinės darbas nepažeidžia higienos normų.jukn

„Gal kvapas ir yra, bet kažin ar kenkia? Gal tik nemalonu?“ – abejojo ir rajono meras V.Pozingis. Vicemerė S.Skutulienė pridūrė, kad malkų ir šiaudų dūmai – nieko baisaus. Pasak jos, šilutiškiams – dar blogiau: automobilių išmetamosios dujos yra kur kas nuodingesnės.

„Kada mums baldus atnaujinsit. Sėdim ant komunistinių su priklijuotom raudonom vėliavytėm. Negalim į darbą su sijonukais ateiti, pėdkelnes pastalės sudrasko“, – dar vieną prašymą merui pateikė Juknaičių seniūnijos specialistė Natalija Domarkienė.

Meras pažadėjo ieškoti galimybių nupirkti naujus baldus.

Meras pravirkdė mokyklos direktorę

Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė Violeta Šimelionienė pasidžiaugė, kad šiemet pirmi metai, kuomet vaikų mokykloje nesumažėjo. Didžiausią nerimą direktorei kelia nebaigta mokyklos pastato renovacija. Šiemet renovuota tik išorė, o vidus liko netvarkytas.

Gegužės 5 d. Juknaičių pagrindinė mokykla šves 250 metų jubiliejų. Direktorė prisipažino, jog jai gėda, kad tokį vaizdą pamatys atvažiavę buvę mokiniai, buvę mokytojai, tėvai, svečiai.

V.Šimelionienė prašė bent minimaliai lėšų uždengti tai, ką paliko išorės renovacija. Teiravosi, ar yra vilties tikėtis antrojo projekto etapo.

Meras V.Pozingis sakė, kad europinių lėšų kol kas nėra, todėl juknaitiškiams reikia pakentėti. „Direktore, siūlau, kai visi atvyks į mokyklos jubiliejaus šventę, pasidėti didelę aukų dėžutę“, – pajuokavo meras, savo pokštu net sugraudinęs direktorę.

V.Pozingis pridūrė, kad į skolą niekas nebus daroma. Pasak mero, Juknaičių pagrindinėje mokykloje, palyginti su kitomis, padėtis nėra tokia bloga, kad mokiniai negalėtų mokytis.

Jis sakė, kad Savivaldybė teiks dar vieną paraišką dėl Juknaičių kultūros namų remonto – nori juos užbaigti iki galo. Nors kultūros namai dar nesutvarkyti, tačiau juose mokyklos bendruomenė planuoja rengti jubiliejaus iškilmes.

Silutes naujienu LOGO