Juodkalnijos lobiai – Ir kūnui ir sielai

Jei planuojate atostogas, kurių metu norite pamaitinti ne tik sielą, bet ir kūną, tai neapsiriksite pasirinkę kelionę į Juodkalniją. Kolkas dar ne kiekvienas Europietis žino Juodkalnijos vardą, tačiau žinančių randasi vis daugiau. Be turtingo kraštovaizdžio vaizdinių ir  įspūdžių gausos, čia būsite  pamaloninti ypatingai skaniu maistu. Kai kam lauktuvių gali tekti parsivežti net vieną kitą priaugtą  kilogramą. Šioje šalyje valgiai  iš ties stebinantys savo skoniu. Gal tai dėl persimaišiusių slavų, vengrų, turkų ir Viduržemio jūros regionų maisto ruošimo būdų. Kalnuotose teritorijos dalyje populiarūs nesudėtingi, tačiau skanūs valgiai iš daržovių, mėsos ir prieskonių, o centrinėje dalyje dominuoja labiau nacionalinė virtuvė, kurioje tradicinė duona – balta „pogača“. Iš jos juodkalniečiai gamina specialų duonos ir sūrio valgį „papara“. Nacionalinis  gėrimas – žaliųjų vynuogių brendis. Patikėkite, vietiniai maisto produktai – sūriai, kavos, prieskoninės žolelės, alyvuogių aliejus- tai, ką tikrai parvešit lauktuvių į namus.

Ką privaloma pamatyti Juodkalnijoje?

Nors Juodkalnija tikrai maža – kaip Lietuvos šeštadalis, tačiau nuostabių lankytinų vietų joje yra labai daug: nuo kalnų takų ir raftingo per ilgiausius Europos kanjonus, nuo jaukiai savitų venecijietiškų miestų ir vienuolynų iki  be galo patogių pajūrio kurortų. Susidaro įspūdis, kad ši nedidukė Viduržemio jūros šalis, kuri 2006 metais paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos, subalansuota būtent turistams.

Juodkalnijos pažiba – Kotoro įlanka. Tai vienas iš gražiausių fiordų Europoje. Pasivažinėjimą siauru  vingiuotu  Kotoro įlankos pakrantės keliu lydi architektūros perlų vaizdai: prašmatnios bažnyčios ir sunykę rūmai. Būtent šios vaizdingos įlankos pakrantėje įsikūrę tokie garsūs šalies miestai kaip Kotoras ir  Tivatas.  Kiekvienas iš jų savaip kitoks. Kotoro miestas, apjuostas masyvia akmenine siena, antra pagal dydį po Didžiosios Kinijos sienos – atskira atrakcija turistams. Tai siaurų gatvelių ir kačių miestas. Būtent iš šio miesto išsivešite nepamirštamą raudonų miesto stogų vaizdą, jei tik nepatingėsite užlipti ant tvirtovės sienų. Tivato mieste jau kitaip: čia nepaprastai gera išgerti aromatingos kavos puodelį su vaizdu į sniego baltumo jachtas.  Ši jachtų prieplauka – tai atskiras miestas mieste.  

Nesvarbu  kurioje Juodkalnijos vietoje atsidurtumėte, nesvarbu į kurią pusę veidu  pasisuktumėte,  Jums visada pritrūks žodžių reginio grožiui apsakyti.