Ką daryti jei namie reikia atlikti mažą remontą?

Atsilaisvinę turėklai, skylė sienoje, netinkamai užsidarančios spintos durys, supuvusi lenta galinėje verandoje. Tai varginančios mažos problemos, dėl kurių namų savininkas gali išprotėti. Anksčiau visi pažinojome vietinį meistrą, kuriam galėjome paskambinti, kad išspręstų tokias mažas, varginančias problemas, tačiau dabar yra kitaip.

Keičiasi šiuolaikinio meistro laikai

Šiandien darbuotojų perėjimas prie naujų profesijų atstojo tradicinio meistro prieinamumą. Net jei iš tikrųjų jį randame, nerimaujame dėl draudimo, darbuotojų kompensavimo įsipareigojimų, socialinio draudimo mokesčių, licencijavimo ir daugybės kitų komplikacijų. Įprasta klaidinga nuomonė, kad samdyti meistrą visada bus pigiau nei samdyti licencijuotą prietaisų specialistą, elektriką, santechniką ar stalių.

Pagalbinis darbuotojas gali būti ne pats ekonomiškiausias būdas

Norėdami užsidirbti pragyvenimui, profesionalūs meistrai turi imti minimalų valandinį tarifą ir dažnai turėti minimalų mokestį, kad tik pasirodytų. Tai tik verslo prigimtis. Galite įsivaizduoti, kaip sunku būtų užsidirbti pragyvenimui 30 minučių vairuojant už 20 minučių darbo. Vien dujos suvalgytų meistrus gyvus! Taip pat atminkite, kad  yra neteisėta samdyti nelicencijuotus darbuotojus namų tobulinimo projektams.

Susitvarkykite prieš skambindami meistrui

Yra kažkas, ką galite padaryti, kad sumažintumėte remonto išlaidas. Susitvarkydami prieš skambindami rangovui, ne tik sutaupysite pinigų, bet ir sumažinsite rūpesčių. Pradėkite eidami per visą namą kambarys po kambario. Tada eikite į lauką ir pasivaikščiokite po namą, apžiūrėdami namą ir teritoriją.

Sudarykite sąrašą visko, kam reikia dėmesio

Kartais padeda paprašyti draugo padėti, nes jis gali pasiūlyti pašalinio žmogaus požiūrį. Dabar suskirstykite sąrašą į logines grupes. Sekcijos gali apimti sienų taisymą, durų taisymą, izoliaciją nuo oro, langų ir pan. Tikimasi, kad dauguma įmonių pirmąją valandą įkels į priekį. Pavyzdžiui, jie gali imti 35 eurus paslaugos mokestį tik už pasirodymą. Kaip ir santechnikų atveju, prasminga viską atlikti iš karto, kad papildomas išlaidas tektų sumokėti tik vieną kartą. Daugelis užduočių, pavyzdžiui, gipso kartono taisymas, apima kelis veiksmus. Kiekvienam žingsniui nustatyti reikia tam tikro laiko ir pastangų. Rezultatas yra tai, kad penkių skylių taisymas užtrunka ne ilgiau nei vieną valandą. Taip yra todėl, kad nesvarbu, kiek skylių yra, darbuotojas kiekvieną žingsnį turi nusistatyti tik vieną kartą. Meistras į namus, tai puiki paslauga mažiems darbams, kuriems negalite skirti laiko pats.