Ką daryti, kad kraujasiurbiai nesugadintų vasaros?

Sušilus orams prabunda žiemoję uodai, mašalai ir kiti nemalonūs vabzdžiai, zvimbimas, įgėlimai ir niežulys tampa neatsiejama šiltojo metų laiko dalis. Būdų, kaip apsisaugoti nuo vabzdžių, yra bent keli, purškalai, tepalai, tinklelių ir kitų priemonių pasirinkimas – gausus, tad belieka išsirinkti tinkamiausią.

Tinkleliai: gražu ar ir praktiška?

Dėl nesudėtingos konstrukcijos ir nedidelės kainos rėminiai tinkleliai – viena ekonomiškiausių ir ilgalaikių apsaugų nuo musių, vapsvų, uodų. Ypač jie naudingi gyvenantiems nuosavuose namuose, taip pat pirmuosiuose daugiabučių aukštuose, kur vabzdžiams į vidų patekti itin lengva.

Tinkleliai montuojami ant lango, taip pat durų rėmo laikikliais arba lipniomis juostomis, todėl juos nuimti ir uždėti paprasta. Tvarkingai juos naudojant naudosite ne vienerius metus. Tinkleliai užtikrina tinkamą apsaugą nuo skraidančių svečių ir garantuoja matomumą bei oro laidumą. Juose įsiūti svareliai įtempia apsauginį audinį, todėl jis yra ne toks pastebimas.

Tinklelio rėmas dažniausiai pagamintas iš lengvo ir tvirto aliuminio, o pats tinklelis – iš patvaraus stiklo pluošto arba specialaus, nuo vabzdžių saugančio audinio. Tinkleliai leidžia mėgautis natūraliu namų vėdinimu, apsisaugant nuo neprašytų svečių, padeda sutaupyti elektros, kuri būtų panaudojama dirbtinai vėdinant patalpas.

Galiausiai, šis sprendimas ir nebrangus: tinklelių kainos gali siekti ir vos kelis eurus, tad visiškai apsaugoti butą gali kainuoti net mažiau nei 20 eurų.

Elektroniniai prietaisai

Dalis žmonių pamena seniau virš langų ar kitų vietų namuose naudotas pakabinamas lipnias juostas, aplipusias musėmis. Nors ir veiksminga ir iki šiol dar naudojama, ši apsaugos priemonė ne pati estetiškiausia.

Puošniau ir praktiškiau naudoti šiuolaikinius, elektroninius prietaisus, pavyzdžiui, ultravioletines (UV) vabzdžių gaudykles. Skleisdamos uodus ir kitus vabzdžius pritraukiančius ultragarsą bei ultravioletinę šviesą, jos gali apsaugoti patalpas nuo kelių valandų iki visos paros. Jos – saugios vaikams, nes yra su apsauginėmis grotelėmis, tad tiek maži, tiek ir dideli pirštai nenukentės.

Ir maistas, ir apsauga

Apsisaugoti nuo vabzdžių gali padėti ir natūralios priemonės. Uodai, kaip ir žmonės, jautriai reaguoja į aromatus, bet jei žmonėms itin malonūs gvazdikų, eukaliptų ir anyžių kvapai, uodai jų tiesiog negali pakęsti. Prieš einant į lauką, šiais aliejais rekomenduojama patepti neuždengtas kūno vietas.

Kraujasiurbius gali atbaidyti smulkiai pjaustyti šviežių vyšnių ar bazilikų lapai. Jei jų nėra, kambaryje pravers ir šviežios šeivamedžio šakelės, o grilio, iškylų lauke mėgėjams patartina į ugnį įmesti kiek padžiovintų kadagio spyglių.

Jei kraugeriams pavyko rasti kelią iki kūno, pažeistą vietą rekomenduojama patepti arbatmedžio aliejumi. Niežulį sumažins valgomosios sodos tirpalas, taip pat rausvas kalio permanganato tirpalas. Įkandimo vietą verta patrinti ir šviežiais vyšnių, gysločio, petražolės ar mėtos lapais – ypač pastarasis augalas turi daug žmogaus organizmui naudingų, antiseptinių savybių turinčių eterinių aliejų.

Pagal BNS inf.