Ką daryti pasiklydus augintiniui?

Kasmet į gyvūnų prieglaudas patenka daugiau kaip 15 tūkst. keturkojų. Dalis jų užaugo ne gatvėse, o namuose, tačiau pasiklydo ir prarado galimybę grįžti atgal. Gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ atstovė Diana Makarovaitė atskleidė, ką reikėtų daryti pasiklydus augintiniui, norint kad jis greičiau grįžtų namo.

Gyvūnas gali nubėgti labai toli, todėl jo ieškant vertėtų patikrinti ir toliau esančias prieglaudas.

„Gyvūnai linkę pasprukti rujos periodu bei rudenį ir pavasarį, kai pastojusios laukinės ar pasimetusios patelės atsiveda jauniklius ir šie pradeda vaikščioti. Didesnė rizika atsiranda ir šventiniu laiku, kai augintiniai, išsigandę fejerverkų, pasprunka ir nuklysta dešimtis kilometrų. Tačiau gyvūnų savininkai turėtų išlikti budrūs visuomet, nes pranešimų apie pabėgusius augintinius gauname nuolat”, – sakė „Lesė“ atstovė.

Gyvūno pabėgimo galima išvengti pasirinkus tinkamus vedžiojimo aksesuarus bei nepaliekant jo be priežiūros. D. Makarovaitė pastebi, kad dažnai šeimininkai daro tas pačias klaidas, dėl kurių augintiniams sudaroma galimybė pasprukti.

Šunys dažnai pabėga dėl netinkamai pasirinktų antkaklių ir pavadėlių. Įsigyjant šias priemones reikia įsitikinti, kad jų dydis tinkamas ir gyvūną įmanoma kontroliuoti. Kartais savininkai pernelyg pasitiki keturkoju ir jam leidžia lakstyti be pavadėlio, nors šis dar neišmokęs paklusti ir sugrįžti pašaukus. Kačių laikytojai linkę teigti, kad jų augintiniai niekada neišeina iš namų, bet katės dažniau pasprunka, kai savininkai jas palieka vienas neįstiklintuose balkonuose ar šalia atvirų langų – iš smalsumo jos iškrenta, o tuomet išsigandusios pabėga.

Labai svarbu, jog augintinis būtų paženklintas ir registruotas. Jei toks augintinis pateks į prieglaudą ar veterinaro kabinetą, specialistai galės pranešti savininkams apie rastą jų keturkojį.

Nuo šių metų pavasario įsigaliojo privalomas šunų, kačių bei šeškų ženklinimas. Prieglaudų atstovai gali būti kiek ramesni, nes keturkojui pasprukus ir galiausiai patekus pas specialistus bus išsiaiškinta, kad jis turi namus. Savo gyvūnų dar nepaženklinę savininkai tai gali padaryti apsilankę interneto svetainėje „Paženklink mane“.

Pabėgusio augintinio ieškantys savininkai turėtų pasirūpinti skelbimais su gyvūno atvaizdu. Vertėtų juos skelbti ne tik socialinių tinklų erdvėje, bet ir pakabinti fizinius skelbimus vietovėje.

Gyvūnas gali nubėgti toli, todėl reikėtų patikrinti ir toliau esančias prieglaudas. Augintinis gali po kiek laiko sugrįžti atgal į dingimo vietą, tad reikėtų nepamiršti ir jos patikrinti.

Specialistės teigimu, pasiklydę gyvūnai dažnai prieglaudose ilgai neužsibūna, ypač jei jie paženklinti ar jų savininkai ieško. Kiti atklydę augintiniai prieglaudose lieka savaitėmis ar net mėnesiais.