Ką reikėtų žinoti apie arbatą?

Arbata yra tas gėrimas, kurį mėgsta bene visi žmonės. Nereikėtų stebėtis – rinkoje išties vyrauja daugybė skirtingų skonių, patenkinančių kiekvieno asmens poreikius.

Visgi, net ir renkantis tokią prekę, kaip arbata, svarbu atkreipti dėmesį, jog ši būtų išties kokybiška. Tik tokiu būdu, pajausite tikrąjį bei puikų šio gėrimo skonį. Foksas.com ekologiškos arbatos praturtins Jūsų racioną išties išskirtiniu aromatu bei dar neregėtais poskoniais. Visgi, sugrįžkime prie pagrindinės temos – ką apskritai reikėtų žinoti apie šį gėrimą?

Kokį kiekį arbatos derėtų išgerti?

Greičiausiai kiekvienas žmogus arbatą geria be galo skirtingai. Vieniems pakanka vos puodelio per dieną, kiti šiuo gėrimu lepinasi kartu su kiekvienu valgymu ar užkandžiu. Vertėtų paminėti, jog norint gauti nemažai arbatos gerųjų savybių, šią išties reikėtų gerti reguliariai, o ne retkarčiais. Visgi, persistengti taip pat nederėtų – pakanka vieno ar kelių puodelių per dieną.

Arbatos nauda

Kai kuriems žmonėms atrodo, jog arbata – tai tik paprastas, karštas vanduo, pagardintas tam tikru skoniu. Visgi, vertėtų paminėti, jog šis gėrimas turi itin daug naudos. Pirmiausiai – arbata puikiai prisideda prie organizmo skysčių palaikymo. Taipogi, ši gali sumažinti riziką sirgti tam tikromis ligomis. Juodoji bei žalioji arbatos pasižymi antioksidacinėmis savybėmis. Svarbu paminėti ir tai, jog kai kuriuose šio gėrimo variantuose yra kofeino, kuris taip pat turi itin daug organizmui naudingų aspektų. Dėl šios priežasties, arbatą gerti išties naudinga, tačiau, kaip jau minėjome anksčiau – reikėtų tai daryti reguliariai.

Kiek kofeino galima rasti arbatoje?

Kaip jau minėjome anksčiau, kofeinas turi išties nemažai organizmui teigiamų savybių. Visgi, tikriausiai jau žinote, jog šio galima rasti ne tik kavoje, tačiau ir kai kuriose arbatos rūšyse. Greičiausiai kyla klausimas – koks kofeino kiekis vyrauja būtent šiame gėrime? Atsakymas gali būti be galo skirtingas, priklausomai ne tik nuo arbatos rūšies, tačiau ir paruošimo būdo. Visgi, viename kavos puodelyje yra nuo 60 iki 150mg kofeino. Tuo tarpu, kai kurių rūšių arbatoje vidutiniškai galime rasti nuo 15 iki 60 mg.