Ką reikia padaryti prieš išvykstant į užsienį su šunimi?

Kelionė su gyvūnu gali būti ir itin džiuginanti, ir stresą kelianti patirtis, todėl reikia būti viskam pasiruošus ir prieš kelionę atlikti įvairius žingsnius.

Kad kelionė įvyktų sklandžiai susiraskite visą informaciją apie apgyvendinimo įstaigų, transporto paslaugų įmonių bei valstybių reikalavimus keliaujant su šunimis. Tokiu būdu ne tik nepatirsite nepatogumų, tačiau ir apsaugosite savo augintinį. 

Pasidomėkite transporto įmonių reikalavimais

Visų pirma reikėtų sužinoti, kokius reikalavimus keliaujantiems su augintiniais taiko oro linijos, autobusų ar traukinių įmonė, su kuria keliausite. Svarbiausia atsižvelgti į tai, kur ir kaip reikalaujama laikyti augintinį kelionės metu bei kokius dokumentus gyvūnas turi turėti, taip pat privalomi skiepai ar kitos procedūros.

Gyvūno laikymo sąlygos skiriasi priklausomai nuo transporto priemonės, pavyzdžiui, lėktuve maži gyvūnai gali keliauti kartu su šeimininku lėktuvo salone, o didesni – krovinių skyriuje tam skirtoje kondicionuojamoje patalpoje. Gyvūnas turi būti laikomas specialioje kelioninėje dėžėje, kurioje jam užtektų vietos atsigulti, atsistoti, būtų maisto bei vandens. Svarbiausia, kad gyvūnas jaustųsi saugiai ir nepatirtų pernelyg didelio streso.

Privalomos procedūros – mikroschema ir skiepas nuo pasiutligės

Vežantis gyvūną į užsienį, privalomas vienas iš šių dokumentų: veterinarinis pasas, kuris yra reikalingas keliaujant Europos Sąjungos viduje, arba veterinarinis sertifikatas – važiuojant iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungą. Abu šie dokumentai pažymi, jog gyvūnas turi mikroschemą (arba tatuiruotę, jei ji buvo daryta iki 2011 m. liepos 3 d. (dabar tatuiruotės nėra daromos)) bei yra paskiepytas nuo pasiutligės. Visos šios paslaugos gali būti atliekamos veterinarijos klinikoje Vetpulsas http://vetpulsas.lt/, kur galėsite ne tik sužinoti apie šias procedūras plačiau, gauti konsultaciją, bet ir atlikti kitus, jūsų gyvūno sveikatai reikalingus dalykus. Plačiau apie kelionėms privalomas procedūras:

  • Mikroschema – į augintinio poodinį sluoksnį implantuojamas mikročipas, kuris padeda surasti pasimetusį augintinį. Ši mikroschema saugo tokią informaciją kaip šuns veislė, amžius, lytis bei šeimininko kontaktai. 
  • Registracija gyvūnų registre – po mikročipo procedūros galima užregistruoti augintinį gyvūnų registre. Tai atlikti galima veterinarijos klinikoje arba atvykus į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.
  • Skiepas nuo pasiutligės – be šio skiepo gali keliauti tik jaunesni nei 12 savaičių šunys, o visi kiti privalo būti vakcinuoti.