Ką reikia žinoti apie automobilio alyvos filtrą?

Automobilio alyvos filtras yra ypatingai svarbi variklio sistemos dalis. Peržiūrėkite šį gidą ir sužinokite daugiau apie tai, kaip jis veikia!

Alyvos filtras – kas tai ir kaip tai veikia?

Ar norite sužinoti daugiau apie tai, kaip tinkamai pasirūpinti savo automobiliu ir jo varikliu? Tada nepamirškite, kad kiekvienam vairuotojui reikia žinoti apie alyvos filtrą, pagrindinius jo gedimus bei tai, kaip juos atpažinti!

Taigi, kas iš tikrųjų yra alyvos filtras ir kaip veikia ši automobilio dalis? Alyvos filtras yra barjeras, kuris užtikrina, kad įvairios smulkios dalelės bus sulaikytos ir toliau automobilyje cirkuliuos tik švari alyva. Šios dalelės alyvoje gali atsirasti net ir dėl paprasto variklio veikimo – kai vairuojate, alyvoje gali atsirasti įvairūs nešvarumai, nedidelės metalo drožlės ir kita.

Jeigu šios dalelės nėra pašalinamos iš automobilio alyvos, tai gali pakenkti varikliui. Būtent dėl šios priežasties yra ypatingai svarbu dažnai patikrinti savo alyvos filtrą. Taip galite išvengti įvairių automobilio dalių susidėvėjimų ir gedimų.

Ar norite sužinoti, kaip atrodo ši automobilio dalis? Pavyzdžiui, aukščiau pateikta nuotrauka ir kitos alyvos filtrų nuotraukos iš svetainės autodoc.lt padės geriau suprasti, kaip veikia jūsų transporto priemonė!

Kokia yra alyvos filtro struktūra?

Taip pat verta pagalvoti ir apie pagrindines šio filtro dalis – jeigu jas žinosite, geriau suprasite, kaip veikia jūsų automobilis.

Nors kartais skirtingų gamintojų prekės gali šiek tiek skirtis, pagrindinės dalys vis tiek išlieka panašios – korpusas, filtravimo medžiaga, tarpinės dalys ir kt. Taigi, kuo svarbios šios dalys?

Pagrindinės filtro dalys yra įstatomos į korpusą ir tai veikia tarsi filtro apsauga. Svarbu nepamiršti, kad netinkamas filtro įstatymas į korpusą gali sukelti nemažai problemų!

Žinoma, viena iš svarbiausių dalių yra filtravimo medžiaga (pvz., kartais tai gali būti įvairūs sintetiniai pluoštai arba kita), nes būtent tai sulaiko įvairias smulkias daleles ir neleidžia joms toliau cirkuliuoti alyvoje.

Taip pat negalima pamiršti ir tarpinių dalių. Jos padeda sujungti automobilio alyvos filtrą ir patį automobilio variklį.

Alyvos filtro gedimai – kokie jie ir kaip juos atpažinti?

Žinoma, kartais tenka susidurti ir su alyvos filtro gedimais. Ar dar nežinote, kaip juos atpažinti?

Visų pirma, bene dažniausiai pastebimas tiesiog užsikimšęs automobilio alyvos filtras. Kartais smulkios dalelės (pvz., metalo drožlės ir kt.) gali užkimšti alyvos filtrą ir taip sumažinti jo veiklos efektyvumą. Kaip tai pastebėti? Tokia problema pastebima iš pablogėjusio variklio veikimo arba filtro patikros metu. Kartais tai gali parodyti ir įspėjamoji lemputė.

Pastebite, kad teka automobilio alyva (matosi alyvos nutekėjimas po automobiliu)? Tai gali reikšti, kad jūsų alyvos filtras yra nesandarus – gali būti, kad sugedo tarpinės dalys arba filtro korpusas! Tada jau reikėtų įstatyti naują filtro dalį ir taip tinkamai pasirūpinti savo transporto priemone.

Žinoma, kartais tenka susidurti ir su dar viena nemalonia problema – pažeistu automobilio alyvos filtru. Tai gali atsitikti dėl daugybės priežasčių (susidėvėjimo, smūgio į filtrą ir kt.). Jeigu pastebite, kad korpuse yra įvairių įtrūkimų arba kitų gedimo ženklų, pasitarkite su specialistais ir išsirinkite naują tinkamą filtrą.

Jeigu susidūrėte su šiais arba kitais automobilio filtro gedimais, nieko nelaukite ir pakeiskite šią transporto priemonės dalį. Tinkamas alyvos filtro veikimas svarbus ne tik jūsų varikliui, bet ir bendrai jūsų automobilio gerovei!