Ką sportininkas turi daryti nuolat?

Tinkamos mitybos laikymasis yra svarbus siekiant užtikrinti, kad organizmas gautų visas būtinas medžiagas, reikalingas tinkamai atlikti funkcijas. Tai gyvybiškai svarbu visiems, o ypatingai – sportininkams.

Maitinimosi būdų ir dietų yra daug, o sportininko pareiga yra išmokti teisingai pasirinkti sveikatai palankiausią ir teigiamai fizinės veiklos rezultatus veikiantį maistą.

Tiesą sakant, sportininko mityba turi būti optimali visais atžvilgiais: kokybiška ir kiekybiška prieš fizinę veiklą, jos metu ir po jos. Jei neskirsite pakankamai dėmesio mitybai, galimas daiktas, jog norimų sportinių rezultatų tiesiog nepasieksite.

Kad ir kiek laiko praleisite sporto salėje, visas vargas nueis perniek, jei neužtikrinsite visų būtiniausių maisto medžiagų ir kitų elementų reikiamo kiekio savo organizmo funkcijoms palaikyti. 

Be to, kalbant apie našesnius sportinius rezultatus, sportininkai vartoja ir maisto papildus, kurie savo nauda organizmui ir atliekamomis funkcijomis yra labai skirtingi. Tai gali būti papildomi baltymai, angliavandeniai, įvairios amino rūgštys. Taip pat yra maisto papildų, kurie skatina raumenų masės augimą, greitesnį raumenų audinių įplyšimų treniruočių metu, gijimą ir pan.

Geriausias režimas jums

Kas yra laikoma gera dieta? Kaip sportininkas žino, ar pasirinktas režimas (turime omenyje mitybos ir fizinės veiklos balansą) jam tinka? Ar režimas yra tinkamas asmeniškai jums, iš esmės, gali parodyti jūsų energijos kiekis ir bendra savijauta.

Sportininkai turėtų:

 

  • Būti nuolat tinkamai hidratuoti. Patartina gerti daug vandens, vaisių sulčių ir kartais kitų gėrimų, tokių kaip arbata ar kava.
  • Kasdien ir didesniais kiekiais valgyti produktus, kuriuose gausu angliavandenių, o mitybos racioną turėtų sudaryti dideli kiekiai vaisių bei daržovių.
  • Vengti kasdien vartoti pieno produktų, tokių kaip pienas, sūris, jogurtas ir kiti pieno produktai.
  • Į racioną dažniau įtraukti žuvį, kiaušinius ir baltą mėsą užuot raudoną.

 Kalbant apie valgymo dažnumą, optimaliausias valgių skaičius per dieną sportininkui yra 4-5 kartai, kad būtų geriau paskirstyta suvartojama energija. Tokiu būdu išvengsite per didelių ir sunkių porcijų. Nepamirškite energijos suteikiančių užkandžių ir treniruočių metu. Tokių užkandžių galite įsigyti https://www.stipriausias.lt internetinėje maisto papildų parduotuvėje.