Ką turėčiau žinoti, prieš įsigyjant naują automobilį?

Automobilio ieškojimas yra išties atsakingas darbas, nes tai yra ilgaamžė priemonę, kuri bus naudojama kiekvieną dieną. Visų pirma, reikėtų nustatyti savo biudžetą, ir pagalvoti, ar jis labiau linksta ties naudotu, ar ties nauju automobiliu. Tam, kad būtų galima sau rasti tinkamą atsakymą, vertėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų, kurie padės jums rasti tinkamą variantą. 

Informacijos rinkimas apie norimą automobilį

Nepagailėkite laiko ir skirkite savo dėmesį, automobilio plano sudarymui. Taip galėsite realiai pamatyti, ar jums išties verta įsigyti naują automobilį, ar geriau reikėtų orientuotis į jau naudotą variantą. Pradedant planą, turėkite omenyje, kad svarbiausias aspektas yra jūsų biudžetas ir ateities galimybės, kurios padės išlaikyti jūsų naująjį automobilį. Susidarykite praktiškų bei gana pigiai išlaikomų automobilių sąrašą. Šiai dienai, galite rasti informacijos apie automobilių privalumus, patikimumą, saugumą ir kitus jums aktualius aspektus. Norint įsigyti tokį automobilį, kuris jums nekels dažnų taisymų, tuomet rekomenduojama išsirinkti tokius modelius ir gamintojus, kurie garsėja ilgaamžiškumu ir patikimumu.

Kada reikėtų dairytis naujo automobilio?

Jeigu galvojate apie naują automobilį, tuomet jums labiausiai reikėtų orientuotis į žiemos sezoną – prieš Naujuosius metus arba iš karto po jų. Būtent šiuo metu, pirkėjų aktyvumas būna labai mažas, visi aršiai ruošiasi šventėmis, todėl susidomėjimais automobiliais būna išties mažas. Be to, automobilių įmonės bando pasiekti užsibrėžtus pardavimų tikslus, todėl siūlo gana dideles nuolaidas. Tai reiškia, kad naujojo BMW X6 kaina – gali būti žymiai pigesnė!
Žinoma, visada galite pasinaudoti lizingo ar paskolos galimybe, kurios suteiks galimybę, įsigyti naują automobilį, tačiau iš karto nemokant jo visos sumos. Dauguma Lietuvos gyventojų naudojasi šiomis paslaugomis, todėl mąstantiems įsigyti naują automobilį – vertėtų apmąstyti šį variantą. 

Kada reikėtų dairytis naudoto automobilio?

Naudotus automobilius, transporto priemonių pardavėjai, dažniausiai stengiasi juos parduoti jau atšilus orams – pavasarį arba vasarą, nes šiuo metu, pirkėjai būna patys aktyviausi. Pirkti naudotą automobilį šiuo metų laiku yra labai patogu, nes daugumai žmonių, šiltasis metų laikas – nėra didžiųjų išlaidų metas. Žinoma, yra tam tikrų trūkumų, nes artėjant šiltajam sezonui, automobilių pardavėjai, nėra linkę dalinti nuolaidų, o gana sena automobilį, gali parduoti už išties didelę sumą. Be to, perkant naudotą automobilį, visada atsiranda rizika, kad jis kažkokiu būdu gali būti pažeistas, o jūs to galite net nežinoti.
Jau atėjus šaltajam sezonui, automobilių pardavėjai yra labiau linkę taikyti įvairias nuolaidas, todėl šis metas yra puikus tiems pirkėjams, kurie nenori per daug išlaidauti naudotam automobiliui. Taip pat taikomos ir Kalėdinės nuolaidos, todėl vertėtų pagalvoti ir apie šį laikotarpį. Taip pat, šaltuoju metu, galėsite įvertinti naudoto automobilio būklę – ar variklis geba dirbti lygiai taip pat, kaip ir esant šiltai oro temperatūrai.