Ką verta žinoti apie artėjantį šildymo sezoną?

Lietuvoje daugiau nei 9 mėnesius trunka šildymo sezonas. Nuosavuose namuose, dažnai, dar ilgiau, kadangi norisi visus metus jaustis komfortabiliai, o kartais vasaros naktys tokios vėsios, kad papildoma būsto šildymo sistema – labai pasitarnauja.

Visgi, nors kiekvienais metais tenka susidurti su dargana, kuri tikrai nieko nedžiugina, visgi, daugelis metai iš metų kartoja tas pačias klaidas, kurios dažniausiai apsunkina gyvenimą žiemos metu. 

O išvengti jų galima įdiegus geras sistemas ir tuo pačiu pasirūpinus jų funkcionalumu.

Tinkamos šildymo sistemos pasirinkimas

Ilgus metus Lietuvoje karaliavę kieto kuro katilai šiuo metu vadinami ne tik nepraktiška alternatyva, tačiau taip pat ir nesaugia, brangiai kainuojančia bei gadinančia žmogaus laiką. Priešingi visiems šiems „epitetams“ dažniausiai minimi šilumos siurbliai, kurie taupo žmogaus laiką, gerina gyvenimo kokybę, galiausiai, tausoja gamtą, o tai yra kiekvieno iš mūsų atsakomybė.

Ne tik naujuose, A++ klasės namuose diegiamos ekonomiškos ir ekologiškos sistemos, kurios gerina žmogaus gyvenimo kokybę, tačiau taip pat ir senos statybos namuose. 

Pirmiausia, žinoma, reikalingas namo apšiltinimas, o tik tada perkami tinkamiausi šilumos siurbliai, kurie kinta ne tik savo galingumu, tačiau ir kitomis charakteristikomis.

Tinkamas sistemų montavimas bei įrangos priežiūra

Artėjantis šildymo sezonas taip pat signalizuoja apie papildomą dėmesį įrangoms, kurį reikia skirti kiekvienais metais, dar geriau – ne tik prieš, tačiau ir per bei po šildymo sezono. Tokiu atveju būsite ramus, kad pavyks išvengti nelaimių, kurios, deja, dažniausiai pasitaiko naudojant kieto kuro katilus.

Jeigu namuose yra kaminas, kuris naudojamas su šildymo sistema – svarbu patikrinti, ar jis gerai išvalytas. Lygiai taip pat patikros reikalauja ir dujiniai katilai, galiausiai, net ir šilumos siurbliai, kurie dažnai naudojami visus metus, tad pati patikra nėra kažkuo labai ypatinga.

Svarbu, žinoma, ne tik tikrinti sistemas, kurios jau daugelį metų yra naudojamos, tačiau ir įsigijus naujas jų montavimo darbus palikti specialistams. Tuomet jos ne tik veiks puikiai, tačiau ir užtikrins saugumą.

Sutaupyti energijos yra paprasta

Kalbant apie namų šildymo sistemas reikia žiūrėti, kad jos būtų ne tik saugios, tačiau ir padėtų sutaupyti kuo daugiau energijos. Šiam poreikiui įgyvendinti pirmoje vietoje vėl yra šilumos siurbliai, kurie dažnai vadinami pačia ekonomiškiausia bei ekologiškiausia namų šildymo alternatyva.

Pasikartosime, kad pirmiausia reikalingas geras būsto sandarumas, o tik tuomet sistema, kuri atitinka nekilnojamojo turto poreikius. Šilumos siurbliai ne tik kainuoja pigiai, tačiau taip pat ir džiugina mažais išlaikymo kaštais. Tuomet investavus į gerą įrangą galima sutaupyti jos išlaikymui.

Subsidijos, kurios taupo ir atveria galimybes

Artėjantis šildymo sezonas daugeliui primena ne tik apie galimybę keisti šilumos sistemas, tačiau taip pat spaudoje dažnai mirga antraštės, jog galima gauti subsidijas, kurios sumažina įrangos įsigijimo išlaidas. Daugelis tokių subsidijų yra skirtos ekologiją puoselėjantiems projektams. 

Dalis finansuojama ES, dalis – Lietuvos, tačiau visas jas vienija tai, kad skatinama žmones pirkti šildymo įrangą, kuri turi tuo mažesnę įtaką gamtai.

Plačiau apie subsidijas informacijos siūlome ieškoti Aplinkos Ministerijos internetiniame puslapyje. Žinoma, kiekvienu atveju keliami tam tikri reikalavimai, tačiau juos atitikus galima sumažinti išlaidas net iki 85 %.

Kuo anksčiau bus pradedama ruoštis šildymo sezonui – tuo ramiau lauksite vėlyvo rudens, kuris garantuos ne tik jaukumą būnant namuose, tačiau ir saugumą, kuris kiekvienam yra prioritetas.