KĄ ŽINOTE APIE ŠILKO, VISKOZĖS BEI TENCEL AUDINIUS?

Viskozės, Tencel bei šilko audiniai nėra tapatūs, tačiau juos sieja vienas bendras bruožas, t. y., jie labai populiarūs įvairiuose siuvimo projektuose. Visi minėti aukštos kokybės audiniai internetu yra įsigyjami kasdien, todėl nedvejokite ir pradėkite įgyvendinti savo siuvimo projektus nuo tinkamų audinių pasirinkimo.

Išskirtiniai, prabanga dvelkiantys šilko audiniai

Šilkas – tai karališkas audinys, vertinamas daugybės žmonių visame pasaulyje. Šilko audinys turi daugybę variacijų, pradedant krepu, atlasu ir baigiant crepe de chine šilku. Iš šilkaverpių gaminamas šilko audinys išsiskiria elegantiška išvaizda bei išskirtiniu blizgesiu, kurį sukuria ypatingai lygios, šviesą atspindinčios šilko gijos. Šilko išvaizda gana apgaulinga, t. y. jis atrodo „trapus“, tačiau pagal savo svorį šis audinys yra ypatingai stiprus. Švelnus, lengvas bei šiltas šilko audinys yra lengvai dažomas, todėl šio audinio spalvų gama ypač plati. Grybeliui bei pelėsiui atsparus šilkas yra elastingas, todėl jis tikrai gerai išlaiko savo formą. Be to ši audinys yra pakankamai tvirtas, puikiai praleidžiantis orą, sugeriantis drėgmę bei antialergiškas. Šilko audiniai yra naudojami ne tik išskirtinių rūbų siuvimai. Iš šio audinio taip pat yra siuvami prabangūs apatiniai, patalynės komplektai. Šilkas puikiai tinka ir plaukų aksesuarų, kaklaskarių ir kitų gaminių siuvimui.

Higroskopiški bei higieniški viskozės audiniai

Viskozė turi daug savybių, kurios yra būdingos natūralaus pluošto audiniui medvilnei. Vis dėlto šis dirbtinis pluoštas ženkliai geriau už minėtą natūralų audinį sugeria drėgmę, be to yra minkštesnis, švelnesnis ir puikiai praleidžiantis orą. Viskozės audiniai neįsielektrina, nesipumpuruoja bei gerai krenta. Pažymėtina, kad viskozė yra atspari mikroorganizmams, ilgą laiką laikoma drėgnose patalpose ji nepelija, o veikiama saulės neblunka ir nekeičia kitų savo savybių. Priklausomai nuo siuvimo projekto, galima rinktis plonus arba storus viskozės audinius, kurie idealiai tiks suknelių, kombinezonų, šilką primenančių palaidinių, apatinio trikotažo, kelnių ir kitų rūbų siuvimui. Iš viskozės taip pat dažnai yra siuvamos lovatiesės, patalynės komplektai, prabangiai atrodančios užuolaidos ir įvairūs aksesuarai, kaip, pavyzdžiui, šalikai, galvos juostos ir kt. Atkreipkite dėmesį, kad savo projektams galite rinktis šimtaprocentinę viskozę arba viskozę, maišytą su poliesteriu arba medvilne. Pastarasis pasirinkimas garantuos, jog pasirinkote audinį, kuris geriau išlaikys formą, nei šimtaprocentinė viskozė.

Tencel audiniai – naujos kartos audiniai, primenantys medvilnę, liną ir viskozę

Naujos kartos Tencel audiniai yra itin tvarūs. Lengvi, praktiškai neglamžūs, orui pralaidūs, nepakartojamai minkšti Tencel audiniai itin maloniai jaučiasi prie odos. Kai kurios šių audinių savybės yra tapačios medvilnės, lino bei viskozės savybėms, tačiau Tencel audiniai yra ženkliai mažiau reiklūs priežiūrai. Šio tipo audiniai labai dažnai yra pasirenkami miego bei viršutinių rūbų siuvimui, tačiau jie puikiai tinka ir kitiems siuvimo projektams įgyvendinti.