Kačių maisto rūšys: kurią pasirinkti?

Niekam ne paslaptis, kad katės gali būti tikrai labai išrankios maistui.

Vis dėlto, jei nuo mažumės katė pratinama prie maisto įvairovės, vėliau galima išvengti tam tikrų nesusipratimų, kuomet pakinta mėgstamo pašaro sudėtis, ir augintinė apskritai atsisako valgyti. Vis dėlto, kačių augintojai neretai dvejoja, kokią maisto rūšį vertėtų pasirinkti – juk jo įvairovė tikrai nėra siaura.

Ar sausas maistas patenkina katės mitybos poreikius?

Katės šėrimas sausu maistu yra paprastas ir ganėtinai nebrangus, tačiau kačių augintojai neretai kelia klausimą, ar tokia katės mityba yra visavertė. Atsakymas būtų teigiamas, jei parinktumėte subalansuotą katėms skirtą pašarą, todėl svarbu analizuoti sauso pašaro sudėtį ir atrasti tokį, kuris patenkintų katės mitybos poreikius. Svarbiausia – užtikrinti, kad sausas pašaras būtų pritaikytas jūsų katės amžiui, o jo sudėtyje būtų didelis kiekis mėsos bei katėms reikalingų vitaminų ir mineralų. Jei dvejojate, ar katė jūsų parinktą maistą tikrai noriai valgys, galite įsigyti kelias nedideles sauso maisto pakuotes ir leisti augintinei pačiai išsirinkti patinkantį pašarą.

Konservuotas maistas katėms – taip pat puikus pasirinkimas

Katėms skirti konservai taip pat gali būti puikus pasirinkimas, tačiau vertėtų nepamiršti, kad dauguma kačių yra pratusios valgyti dažnai, tačiau nedideliais kiekiais. Jei vienu kartu patieksite visą konservuoto pašaro skardinę, tikėtina, kad katė persivalgys, o tuomet, jei ji nuspręs konservus „pataupyti“, jie gali greitai sudžiūti. Kartais puikia išeitimi gali būti ir sauso bei konservuoto maisto kombinavimas, tačiau šias pašaro rūšis vertėtų patiekti atskirai: konservai yra lengviau virškinami, todėl jų galite duoti prieš naktį.

RAW mityba reikalauja specifinių žinių

Jei nuspręsite katę šerti žalia mėsa, turėsite nemažai laiko paskirti tinkamo mitybos plano sudarymui, nes tik tuomet galėsite pasirūpinti visaverte augintinės mityba. Jei abejojate savo galimybėmis, gyvūnų prekių parduotuvėse siūlomas katėms skirtas pašaras tikrai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu.

Platų katėms skirto pašaro pasirinkimą galite rasti šioje internetinėje parduotuvėje: https://evet.lt/category/maistas-katems, kurioje pirkėjams yra siūlomi atrinktų gamintojų produktai. Jei nesate tikri, koks pašaras tiks būtent jūsų katei, paprasčiausiai galite pasitarti su specialistais, kurie mielai atsakys į visus jums kylančius klausimus.