Kada reikalinga termovizoriaus pagalba?

Termovizoriai yra nepakeičiama priemonė, kai reikia ateiti į pagalbą gelbėtojams, policijos pareigūnams, ūkininkams ir namų renovuotojams. Jų panaudojimo galimybės tokios plačios, kad keliais žodžiais neapsakysi. O įsigyti juos galima elektronikos prietaisais prekiaujančiose parduotuvėse.

Kokiais atvejais termovizorius gali padėti išgelbėti žmonių gyvybes?  

Panaudojus termovizorių galima rasti miške pasiklydusius ir galbūt sąmonę praradusius senus žmones arba vaikus. Naktį, įvykus sudėtingai avarijai, kai sulamdytame automobilyje būna įkalinti žmonės, termovizoriaus pagalba galima išsiaiškinti, kiek viduje yra žmonių. Taip pat šis prietaisas padeda ugniagesiams gaisro metu aptikti patalpose pasislėpusius po lova ar spintoje supanikavusius žmones. Termovizorius gali padėti surasti ir po pastatų griuvėsiais įstrigusius asmenis karo veiksmų, teroro akto ar žemės drebėjimo stichijos atveju.

Kaip termovizorius gali pasitarnauti ūkininkams?

Termovizorius yra nepamainomas pagalbininkas ūkyje, kai reikia prižiūrėti didelius būrius galvijų, avių ar kitokių naminių gyvūnų. Kiekvienas gyvūnas – tai investuota atitinkama suma, tad, dingus ne vienam, o keliems, žemės ūkyje patiriami rimti nuostoliai. Galvijai arba avys gali prasiskverbti pro elektrinį aptvarą ir nuklysti į mišką ar kitas vietas, o jeigu tai nutinka sutemus, tai be termovizoriaus pagalbos praktiškai nebūtų įmanoma juos tamsoje surasti. Turint termovizorių pakanka užlipus ant aukštesnės kalvos lėtai apžiūrėti ją supančią aplinką, ir jeigu pabėgę gyvuliai kur nors tenai slampinės, aparatas parodys jų buvimo vietą. Taip pat termovizorius gali padėti sužinoti ir turimų gyvulių temperatūrą arba kurios karvės jau pradėjo laukti veršiukų.

Policijos pareigūnas su termovizoriumi rankose – tikras siaubas nusikaltėliams

Termovizoriai teisėtvarkos pareigūnams nakties metu padeda aptikti nuo jų kur nors šalia nusikaltimo vietos besislepiančius nusikaltėlius. Termovizoriaus dėka lengvai galima aptikti ir šaunamus ginklus, kuriais neseniai buvo šaudyta, o po to jie buvo numesti į griovį, krūmus ar gėlių klombą. Taip pat termovizoriai pareigūnam padeda ir slapta sekti nusikaltėlius karštomis jų pėdomis ir greitai sulaikyti netoli jų nusikaltimo vietos.

Kaip termovizorius gali pasitarnauti vykdant esamos pastatų būklės inspekciją?

Termovizorius yra reikalingas ne tik gelbstint žmones, ieškant dingusių gyvulių, gaudant nusikaltėlius, bet ir tikrinant pastatų šiluminę būklę. Jis itin efektyviai nustato esamus drėgmės šaltinius, galimus vandens nuotėkius, oro cirkuliaciją ir net elektros instaliacijos tinkle tykančias problemas. Kadangi termovizoriai yra neinvazinė priemonė, jais vykdomos pastatų patikros metu nereikia gadinti sienų arba grindų. Termovizorius jums padės lengvai ir nuolat apžiūrėti savo namų būklę ir tinkamai išaiškinti, kurioje vietoje ir koks remontas reikalingas jūsų turimam būstui.