Kaip įrengti svečių namus ar paruošti patalpas nuomai?

Vis daugiau žmonių investuoja į nekilnojamąjį turtą tam, kad jį vėliau nuomotų.

Pixabay nuotr.

Tiek įvairios platformos, tiek Lietuvoje augantys vietinio bei tarptautinio turizmo srautai (į šalį nustumiant pandemiją) skatina kurti verslą ir darbo vietas nakvynės bei apgyvendinimo srityse. Šiame straipsnyje norėtume apžvelgti bendrą esmę to, kaip butas, namas ar kambarys paruošiami nuomai. Pradedantiesiems svečių namų bei mažų viešbučių savininkams tai bus naudinga informacija, kuri padės gauti geresnius atsiliepimus iš svečių.

Visų pirma – pagarba svečiams

Niekada nerekomenduojame nuomoti tokių patalpų, į kurias patys nenorėtumėte atvykti. Dėl to būtina pasirūpinti tuo, kad veiktų visi pagrindiniai patogumai, kad nebūtų didelių problemų, apie kurias svečiai sužinotų savo viešnagės eigoje. Be to, jeigu kažkas neveikia arba pvz., kyla triukšmas iš gatvės, girdisi kaimynų leidžiamas vanduo ir t.t., apie tai reikėtų įspėti skelbime ir taip toliau. Iš tiesų, didžioji dalis nuomos šiuo metu vyksta per skelbimus ir specialias platformas – Booking, AirBnB ir kitas. Jeigu jūsų klientų patirtys bus prastos, blogas atsiliepimas ženkliai kirs per įvertinimus ir sumažins tikimybę, kad atvyks nauji svečiai. Todėl turite negailėti laiko ir dėmesio tam, kad jie jaustųsi laukiami ir gerbiami.

Švarūs rankšluosčiai, patalynė – svarbi patirties dalis

Keletas dalykų, kurie labai svarbūs svečiams ir kurių reikia – švarūs rankšluosčiai bei švari patalynė. Viešbučiuose įprasta kiekvienam svečiui palikti po du rankšluosčius – didesnį ir mažesnį. Jeigu nuomojate butą arba namus, reikėtų palikti pakankamai rankšluosčių pakabintų arba stalčiuose.

Patalynės komplektas turi būti švarus, be skylių. Nešvari arba netvarkinga patalynė, pastebėta, kad vidutiniškai mažina apgyvendinimo paslaugų įvertinimą net 28%, todėl nedvejokite ją keisti, jeigu pastebėjote kažkokius trūkumus. Nuomojantiems ne kambarį, o būstą, rekomenduojame palikti pakaitinį patalynės komplektą kurioje nors vietoje, kad ilgiau apsistoję svečiai galėtų pasikeisti patys.

Nemokamos dovanėlės arba nemokami produktai
Pradedant nemokamu buteliuku vandens ar viešbučio dušo želė, baigiant šlepetėmis arba tušinukais, nemokamos dovanėlės ir produktai prisideda prie geresnio įvertinimo. Nors neturi tokios didelės įtakos kaip nešvari patalynė, tačiau šie priedai, pastebėta, kad didina įvertinimus bent 0,1 žvaigždutės (kai galimos – 5).

Stabilus ir gerai veikiantis Wi-Fi

Pastebėta gana stipri sąsaja tarp gerai veikiančio Wi-Fi ir aukštesnių viešbučių bei nakvynės vietų įvertinimo. Dabartiniai svečiai kone automatiškai tikisi, kad jų kambaryje bus geras internetas. Nepamirškite, kad nemaža dalis jų tikisi turėti galimybę stebėti ne tik TV laidas ar įdomius filmus per savo telefoną, planšetę ar kompiuterį, tačiau ir susiskambinti su draugais ar šeima bei, be abejonės, dirbti.

Investuokite į kokybišką interneto planą, kad patalpoje būtų pakankamai greitas bei stabilus bevielio interneto ryšys.

Jeigu tai būstas, priemonės apsitvarkyti

Kuomet nuomojate būstą ilgesniam laikotarpiui, žmonės turi turėti reikiamas priemones apsitvarkymui. Nebūtina pirkti dulkių siurblį-robotą, tačiau indų ploviklis, kempinėlės, šluota, semtuvėlis (liaudiškai vadinamasis šiupelis), džiovyklė išplautiems rūbams ir kitos priemonės, kurių galbūt prireiks. Rankinis dulkių siurblys – didelis privalumas, kaip ir lygintuvas, plaukų džiovintuvas ar kita.

Įvairias reikalingas namų apyvokos prekes rasite pas mus.

Rinkitės gražius, bet lengvai keičiamus daiktus

Jeigu tik įmanoma, visas apdailos medžiagas, baldus bei kitas prekes rinkitės pagal geriausią kainos ir kokybės santykį. Kadangi įrengiate ne sau, būkite sąmoningi ir pagalvokite apie tai, kad intensyviai ir skirtingų žmonių naudojami daiktai turi daug didesnę tikimybę lūžti, būti pažeisti ar net sugadinti. Ne visuomet tai būna svečių kaltė, todėl reikia pasiruošti pakeisti.

Tuo atveju, kada kambaryje kabo pvz., 1000€ vertės šviestuvai arba naudojamos 150€ vertė lėkštės, net ir vienas nelaimingas atsitikimas kainuos labai brangiai. Geriau to išvengti ir pasistengti, kad net ir nemalonaus incidento apsuptyje svečiai galėtų jaustis ramiai ir žinotų, kad nebus didelio nuostolio, jeigu suduš lėkštė arba bus netyčia įbrėžta į kokį nors paviršių.