Kaip išmokti atrūšiuoti jau nereikalingus daiktus?

Atsikratymas senų daiktų yra daugumai sudėtingas reiškinys. Vis pagailima tų daiktų, kurių jau nenešiojama arba nenaudojama jau daugelį metų, tačiau vadovaujamasi faktu „avdrug prireiks“. Tam, kad išmokti atsikratyti jau nereikalingais daiktais, reikia žinoti tam tikrus būdus bei mokėti juos atrūšiuoti.

Atidžiai pažvelkite į savo pirkinius

Jeigu jau nusprendėte atrūšiuoti savo nereikalingus daiktus, tuomet vadovaukitės šiuo principu: patikrinkite visus stalčius, spintelės, sandėliukus ir išimkite tuos daiktus kurių jau ilgą laiką nenaudojote (arba išvis niekada jų net nelietėte). Tuos daiktus išdėliokite prieš save ir paskaičiuokite, kiek šie daiktai jums kainavo. Tai turėtų būti didelis smūgis, kurio metu suvoksite, kiek pinigų išleidote visiškai nereikalingiems daiktams. Šis jausmas turėtų išlikti iki kito apsipirkimo – ranka jau nekils imti jums nereikalingų daiktų. Taip pat išsiugdysite valią impulsyviai nepirkti daiktų (viską darysite tinkamai apgalvoję).  

Vertinkite vietą, kurioje gyvenate

Dauguma žmonių nejaučia pagarbos savo namams – net visą kambarį skiria visiškai nereikalingiems daiktams. Juk namai turėtų būti jūsų tvirtovė, o ne didžiulis šiukšlino kalnas. Skirkite laiko savo namų sutvarkymui – atrūšiuokite nereikalingus daiktus, o reikalingiems daiktams į pagalbą ateis sandeliavimo dėžės. Taip turėsite ne tik suskirstytus daiktus, bet juos sudėtus bei pasiekiamus itin patogiai.

Nutinka atvejų ir tokių, kai perkate tą patį (arba panašų) daiktą du kartus. Todėl nusprendus apsipirkti, būtinai peržvelkite tai, kas yra namuose. Juk nesinori išleisti savų pinigų tiems patiems daiktams. Taip pat dažniausiai perkami daiktai, kurie sutvarkytų namuose esančia netvarką. Nors iš tikrųjų tie naujai įsigyti daiktai prisideda prie bendro kaupimo. Geriau pataupykite savus pinigus neva prekėms, kurios padės įveikti namuose esanti šiukšlyną bei sugebėkite atrūšiuoti ir išmesti (atiduoti) jums nereikalingus daiktus.

Vienam šiukšlė, kitam lobis

Atrūšiavę daiktus, daug kam gali atrodyti, kad tai yra tik šiukšlės. Tačiau jeigu daiktai (drabužiai) yra gero stovio, tai kodėl gi jo nepardavus arba neatidavus? Išmaniuosiuose įrenginiuose yra gausybę programėlių, kurios skirtos daiktus perduoti į antras rankas. Taip pagelbėsite tiek sau, tiek kitam žmogui.
Jeigu neturite laiko užsiimti įvairiomis programėlėmis, sau nereikalingus daiktus atiduokite tiems žmonėms, kuriems labiau jų reikia. Susiraskite organizaciją, kuri dirba su nepritekliuje gyvenančiomis šeimomis. Taip ne tik sutvarkysite savo spintą, bet ir padėsite kitai šeimai turėti jiems vertingų daiktų. 

Na, o jeigu matote, kad daiktai (drabužiai) nėra tinkamos formos, tuomet juos teks išmesti. Šiais laikais yra itin vertinama ekologija, todėl numesti krūvą su nereikalingais daiktais į kokį kampą – nepavyks. Tam, kad viską galėtumėte atlikti švariai, reikės pasinaudoti specialiais konteineriais, kuriuos galima rasti vos ne visuose gyvenamuosiuose rajonuose. Palaikykime ne tik švarius namus, bet ir švarią aplinką!