Kaip išsirinkti patogiausią penalą?

Penalai, kitaip dar vadinami pieštukinėmis, yra vieni svarbiausių mokyklinių reikmenų.

Šiandien prekyboje rasime iš tiesų nemažą siūlomų penalų pasirinkimą, todėl nereikėtų skubėti įsigyti pirmo pasitaikiusio. Jei renkantis šį mokyklinį reikmenį atsižvelgsite į keletą svarbiausių savybių, tikėtina, kad atrasti tinkamus pasirinkimus galėsite gerokai paprasčiau. Taigi, ką naudinga įvertinti renkantis penalą?

Penalo talpumas

Renkantis naują penalą visada svarbu įsitikinti, ar jis yra pakankamai talpus. Daiktų, kuriuos tenka susidėti į pieštukinę, tikrai nestinga: čia talpinami ne tik rašikliai ar pieštukai, bet taip pat ir trintukas, drožtukas, korektorius bei kitos mokyklinės priemonės. Jei naują penalą rinksitės internetu, būtinai atsižvelkite į tai, kokie yra nurodyti penalo matmenys, nes tai padės gerokai paprasčiau išsirinkti tinkamą daiktą.

Ar bus paprasta palaikyti tvarką?

Skiriasi ne tik penalų dydžiai, bet taip pat ir tai, kaip čia sudedami įvairūs daiktai. Patys paprasčiausi penalai yra vieno skyriaus, kuriame įvairūs daiktai sudedami „palaidai“. Jei naudojamų mokyklinių reikmenų skaičius yra tikrai nemažas, natūralu, kad tokiame penale palaikyti tvarką gali būti gana sudėtinga, todėl kur kas palankiau rinktis pieštukinę, kuri  prilaiko įvairius daiktus. Jei visi mokykliniai reikmenys turės savo vietą penale, bus kur kas paprasčiau palaikyti tvarką, be to, moksleivis galės būti užtikrintas, kad savo daiktų nepaliko mokykloje ar namuose.

Užsegimo tipas

Penalai gali turėti skirtingus užsegimų tipus, kurių paprasčiausias yra užtrauktukas. Tokio tipo pieštukinės puikiai tinka ikimokyklinio amžiaus vaikams ar pradinukams: užsegti tokį penalą yra labai paprasta, taigi, bus galima nesibaiminti, kad įvairūs daiktai kuprinėje gali išsibarstyti. Niekam ne paslaptis, kad rašalo dėmės yra labai sunkiai valomos, todėl pasirūpinkite, kad tokių „nelaimių“ būtų galima išvengti. Penalas turi būti pakankamai sandarus ir turintis pakankamai tvirtą užsegimą.

Ką apie parinktą penalą mano pats moksleivis?

Penalai gali būti labai skirtingų dizainų, todėl  leiskite pačiam moksleiviui nuspręsti, koks penalas jam patinka labiausiai. Vaikai įvairius mokyklinius reikmenis dažniausiai renkasi pagal jų išvaizdą, tačiau nė nesusimąsto, ar tam tikri reikmenys bus pakankamai praktiški. Būtent todėl naudinga parinkti keletą skirtingų penalų, kurie galėtų tikti moksleivio naudojamų reikmenų saugojimui, ir leiskite vaikui pačiam nuspręsti, kuris galimų pasirinkimų jam labiausiai prie širdies.

Jei penalą planuojate dovanoti…

Jei nuspręsite tam tikra proga moksleiviui įteikti naują penalą, reikės atsižvelgti į keletą svarbiausių kriterijų. Visų pirma įsitikinkite, kad penalas atitiks vaiko amžius ir jo poreikius. Pavyzdžiui, pirmoje klasėje dažniausiai naudojama ne taip ir daug skirtingų reikmenų, tačiau vėliau per matematikos pamokas tenka naudotis skriestuvais, liniuotėmis, matlankiais, ir t.t. Įsitikinkite, kad jūsų parinktas penalas yra pakankamai talpus ir pritaikytas tam tikro amžiaus moksleiviams. Taip pat atsižvelkite į vaiko pomėgius (galbūt jam patinka tam tikras animacinis personažas, gyvūnai ar pan.?) Tai gali padėti paprasčiau išrinkti tam tikro dizaino penalą ir jums nereikės nuogąstauti, kad jis dovanos gavėjui gali nepatikti. Itin platų penalų pasirinkimą galite rasti šioje internetinėje parduotuvėje: https://kanceliarinesprekes.lt/362-penalai, kurioje siūlomi penalai puikiai tiks ir patiems mažiausiems, ir vyresnių klasių moksleiviams.