Kaip išsirinkti televizorių?

Ieškote naujo televizoriaus? Jų įvairovė tokia didelė, kad pasirinkimas gali tapti nemenku galvos skausmu. Laimė, viskas yra daug paprasčiau, nei iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti. Štai keli kriterijai, kuriuos įvertinus priimti sprendimą bus daug lengviau.

Ekrano dydis yra vienas svarbiausių parametrų. Prisiminkite, kad žiūrėjimo atstumas turi būti bent dvigubai didesnis už televizoriaus ekrano įstrižainę. Itin dideli ekranai atrodo įspūdingai, tačiau jie skirti didelėms patalpoms.

Vaizdo kokybė yra labai svarbi. Ją lemia ekrano tipas – QLED televizoriai pasižymi didesniu kontrastu ir spalvų gyliu, o LED ir LCD ekranų kokybė gali skirtis, priklausomai nuo įrenginio. Rinkoje populiarūs 4K UHD, FULL HD televizoriai, tačiau jie kainuoja brangiau, tad įvertinkite, ar tikrai panaudosite visas televizoriaus galimybes.

Operacinė sistema valdo visas televizoriaus funkcijas, tad rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į ją. Patogiausia naudotis populiariausiomis sistemomis, pavyzdžiui, „Android TV“ ar „webOS“. Taip galėsite mėgautis visomis pamėgtomis funkcijomis.

Televizoriaus kainą reikėtų apsibrėžti iš karto. Ji turėtų atitikti aukščiau aptartus parametrus. Svarbu žinoti, kad televizorius gali kainuoti visai nebrangiai, pavyzdžiui, perkant išsimokėtinai nauji „Samsung“ televizoriai per mėnesį kainuoja vos keliolika eurų. Turimas biudžetas per mažas? Jei televizoriaus reikia ne skubiai, verta luktelėti, kol bus taikoma nuolaida ar akcija.