Kaip išsirinkti tinkamą pakabinamą šviestuvą?

Pakabinami šviestuvai – vienas populiariausių šviestuvų tipų, kurį teigiamai vertina tiek klasikinio namų interjero puoselėtojai, tiek modernaus namų interjero gerbėjai. Iš tiesų, pakabinamų šviestuvų pasirinkimo galimybės šiais laikais labai plačios, todėl tinkamą variantą nesudėtingai randa kardinaliai skirtingą namų dizaino viziją turintys žmonės.

Tačiau reikėtų nepamiršti, jog ir klasikinio stiliaus, ir modernūs pakabinami šviestuvai yra pakankamai pastebimos, akivaizdžiai į akis krentančios apšvietimo priemonės, todėl jų pasirinkimas – atsakingas, daug atidumo reikalaujantis procesas. Taigi, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis pakabinamą apšvietimo priemonę? Ir kokių klaidų geriau nedaryti?

Pakabinamo šviestuvo ilgis – svarbiausias rodiklis

Pakabinami šviestuvai – dėmesį prikaustantis ir nepriekaištingą estetiką spinduliuojantis šviestuvo tipas. Tačiau netinkamai pasirinktas pakabinamo šviestuvo ilgis – itin nemaloni aplinkybė, kuri gerokai apkartina naujo pirkinio įsigijimo džiaugsmą. Didžioji dauguma pakabinamų šviestuvų yra reguliuojami, tačiau reguliavimo galimybės dažniausiai yra ribotos. Taip pat pasitaiko nemažai atvejų, kai pakabinamo šviestuvo ilgis yra ne per ilgas, o per trumpas. Su šia rizika dažniausiai susiduria žmonės, kurie pakabinamą šviestuvą planuoja pakabinti laiptinės erdvėse arba kambariuose, kuriuose yra labai aukštos lubos.

Per trumpas pakabinamo šviestuvo ilgis nėra tik estetinė šviestuvo problema. Per aukštai pakabintas šviestuvas netinkamai atlieka šviesos sklaidos funkciją, jo transliuojama šviesa sklinda lubų viršuje, tačiau visiškai nepasiekia patalpų apačios. Tokiu atveju patalpoje susidaro šviesos stygius, kurį pašalinti gali tik naujas, tinkamo ilgio pakabinamas šviestuvas arba kito tipo, papildoma apšvietimo priemonė.

Pakabinamo šviestuvo estetinės savybės

Nors pakabinamas šviestuvas tikrai gali atlikti ir papildomo, ir pagrindinio apšvietimo kambaryje funkciją, tačiau bet kuriuo atveju tokio tipo šviestuvas yra reikšmingas, nuolat į akis krentantis interjero akcentas. Todėl nusprendus įsigyti būtent tokio tipo apšvietimo priemonę, jos dizainą tikrai reikėtų priderinti prie jau namuose vyraujančių dizaino sprendimų.

Modernūs pakabinami šviestuvai savo vietą turėtų rasti šiuolaikiško interjero, modernistinio ar bent jau skandinaviško stiliaus patalpose. O klasikiniai, prabangūs pakabinami šviestuvai turėtų papildyti klasikinio interjero erdves. Kitu atveju pakabinamas šviestuvas tikrai neatrodys skoningai ir tiesiog taps ne itin gerai apgalvotu, namų harmoniją griaunančiu interjero akcentu.

Šviesos šaltinių kiekis

Visi, tiek klasikiniai, tiek modernūs pakabinami šviestuvai pasižymi savitomis, tik jiems būdingomis estetinėmis ir techninėmis savybėmis. Dar vienas svarbus rodiklis, nusprendus įsigyti bet kokio stiliaus pakabinamą šviestuvą – šviesos šaltinių kiekis. Dalis pakabinamų šviestuvų turi tik vieną lemputę, tačiau tikrai yra ir tokių apšvietimo priemonių, kuriose telpa 3,4 ar net 8 šviesos šaltiniai. Šviesos šaltinių kiekį reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į planuojamą šviestuvo naudojimo paskirtį. Jeigu pakabinamą šviestuvą planuojate naudoti kaip pagrindinę apšvietimo priemonę, tuomet reikėtų rinktis kuo daugiau lempučių talpinantį šviestuvą. Tačiau, jeigu pakabinamas šviestuvas atliks namų interjero detalės ar papildomo apšvietimo funkciją, tuomet galima pasirinkti šviestuvą su viena lempute.

Skirtingi kambariai – skirtingi šviestuvai

Pakabinami šviestuvai tikrai suteikia labai plačias panaudojimo galimybes. Šios apšvietimo priemonės puikiai savo funkciją atlieka tiek valgomojo erdvėse, tiek svetainės zonose ar vaiko kambaryje. Kiekviena namų erdvė reikalauja maksimaliai jai pritaikytų šviestuvų, todėl nusprendus įsigyti pakabinamą šviestuvą visų pirma reikėtų objektyviai įvertinti vietą, kurioje jį montuosite.

Vaikų kambaryje tikrai nereikėtų montuoti itin žemai kabančių ar daug sunkių elementų turinčių pakabinamų šviestuvų, nes tokio tipo šviestuvai nėra pats saugiausias pasirinkimas. Tačiau žemai kabantys, įspūdingo dydžio modernūs pakabinami šviestuvai – ideali apšvietimo idėja svečių susibūrimo vietoms ar erdvioms valgomojo patalpoms. Šviestuvų pasirinkimas – itin individualus procesas, todėl atsakingai įvertinkite savo poreikius ir išsirinkite pakabinamą šviestuvą, kuris akimirksniu taps neatsiejama Jūsų namų dalimi.