Kaip išsirinkti tinkamą sodo techniką?

Tam, kad sodo priežiūra nebūtų susijusi su kančios kupinais rutininiais darbais, verta pasirūpinti kokybiška, patikima ir darbams patogia technika.

Ją išsirinkti ne visuomet yra taip paprasta kaip kad galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Šįkart aptarsime tris pagrindines technikos priemones, kurios neatsiejamos siekiant nepriekaištingos aplinkos. Tai – žoliapjovės, trimeriai ir gyvatvorių žirklės. Į ką atkreipti dėmesį prieš perkant?

Žoliapjovės. Paprastai jos yra skirstomos į keturias grupes: benzinines, elektrines, akumuliatorines ir žoliapjoves robotus. Benzininės žoliapjovės vertinamos dėl savo galingumo ir gebėjimo susidoroti su aukštesne žole. Tai bene geriausias pasirinkimas tiems, kurie pjauna didelio ploto arba tankiai apsodintas vejas, kuomet reikia nemažai laviruoti tarp augalų.

Elektrinės vejapjovės yra vertinamos dėl tylaus veikimo ir draugiškumo aplinkai. Šio tipo žoliapjovės yra pigiau eksploatuojamos nei jau aptartos benzininės, be to tyliai veikia. Pagrindinis šių vejapjovių trūkumas – būtinybė naudoti elektros šaltinį. Tai reiškia, kad galimai gali kilti problemų norint nupjauti atokesnius sodo žolės plotus.

Norintys išvengti nepatogumų, kurie gali kilti dėl elektros šaltinio, gali rinktis akumuliatorines žoliapjoves. Talpus akumuliatorius leis atlikti žolės pjovimo darbus net ir nutolus nuo elektros šaltinio. Galiausiai žoliapjovės robotai – tai puikus variantas tiems, kurie neturi galimybės skirti laiko sodo priežiūrai.

Trimeriai. Jie praverčia, kai reikalinga nupjauti žolę ten, kur sudėtinga tai padaryti naudojant žoliapjovę. Juos, kaip ir žoliapjoves, galite rinktis keleto rūšių: elektrinius, benzininius ir akumuliatorinius.

Elektrinius ir akumuliatorinius trimerius dažniausiai renkasi tie, kurie mėgsta tyliai dirbančią techniką arba besirūpinantys ekologija. Visgi, elektriniai trimeriai yra ribojami laido ir negali pasigirti tokiu galingumu kaip kad benzininiai trimeriai. Pastarieji ypač patogūs naudoti atviruose plotuose, įkalnėse ar įdubose bei vietose, kuriose nėra pasiekiamų elektros šaltinių.

Akumuliatoriniai trimeriai yra rečiausias pasirinkimas iš minėtų trimerių rūšių. Nors savo patogumu prilygsta benzininiams ir yra vertinami dėl draugiškumo aplinkai, tačiau kaina ir pertraukos dirbant, reikalingos įkrauti akumuliatorių, naudotojų įvardinami kaip vieni didesnių trūkumų.

Gyvatvorių žirklės. Priklausomai nuo gyvatvorės aukščio, dydžio bei formos reikėtų pasirinkti atitinkamo pjovimo ašmenų dydį bei gyvatvorės žirklių galią. Kitu atveju, pasirinkus netinkamai, negalėsite džiaugtis našiu darbu. Taip pat gyvatvorių žirkles galite rinktis keleto rūšių: rankines, elektrines, akumuliatorines ir benzinines. Kuo jos skiriasi?

Pirmosios yra patogios nedideliems krūmams ir gyvatvorėms formuoti. Be abejo, kaip ir galima numanyti, naudojant rankines žirkles rezultatą pasiekti naudojant rankines žirkles užtruksite ilgiau nei naudojant kito tipo žirkles.

Elektrinės žirklės yra vertinamos dėl tylaus darbo ir ekologiškumo. Be to, jos yra lengvesnės už akumuliatorines ir benzinines gyvatvorių žirkles. Visgi, šios žirklės ne visuomet yra patogios dėl naudojamo energijos šaltinio laido, kuris gali tapti trukdžiu darbuojantis. Todėl tie, kuriems yra aktuali galimybė laisvai judėti sodo plote, gali rinktis akumuliatorines gyvatvorės žirkles. Visgi, pastarosios taip pat turi trūkumą – jas naudojant dirbti galima ribotą laiką.

Galiausiai – benzininės gyvatvorių žirklės. Jos vertinamos dėl savo galingumo ir galimybės dirbti ilgą laiką be pertraukų. Visgi, tai nėra geriausias pasirinkimas besirūpinantiems į aplinką išmetamų teršalų kiekiu ar teikiantiems pirmenybę tyliai dirbančioms technikos priemonėms.

Taigi, galima pastebėti, kad į klausimą, kokią techniką rinktis geriausia, galite atsakyti tik jūs patys. Atsižvelgę į plotą, kuriame planuojate darbuotis naudodami žoliapjovę, trimerį ar gyvatvorių žirkles ir įvertinę savo poreikius, tinkamiausias sodo technikos prekes galite rasti čia.