Kaip pagerinti tarpusavio ryšį su partneriu?

Kasdienė rutina kartais gali kelti ginčus santykiuose ar net dvejones jų kokybe. Ilgainiui ginčai kyla dėl paprasčiausių pokalbių stokos, prasto laiko planavimo, per menkų pastangų geriau pažinti vienas kitą. Į kylančius ginčus visuomet vertėtų atkreipti dėmesį, pabandyti atsakyti sau, kas kelia nepasitenkinimą ir kaip išspręsti konfliktus, kad šie nepasikartotų. Tam reikia ne tik žinoti partnerio meilės kalbą, bet ir mokėti tiesiog kalbėtis vienas su kitu.

Partnerio meilės kalba

Kartais ginčai pradeda kilti dėl nesusipratimų. Vieni džiaugiasi gaudami dovanas, o kiti lieka nenustebę. Taip yra todėl, kad kiekvienas žmogus kalba skirtingomis meilės kalbomis. Santykių terapeutai sukūrė šią idėją ir išskyrė 5 pagrindines meilės kalbas:

1. palaikymo žodžiai;

2. laiko leidimas kartu;

3. dovanos gavimas;

4. paslaugos;

5 .fizinis prisilietimas.

 

Kiekvienas kalba daugiau nei viena kalba, įprastai dominuoja viena pagrindinė, o kitos – papildomos. Laikui bėgant, šios gali keistis, vienos sustiprėja, o kitos išnyksta. Svarbu žinoti ne tik partnerio, bet ir savo meilės kalbą. Tik gerai pažindami save, galėsite aiškiai iškomunikuoti partneriui, kas jums patinka ir yra svarbu santykiuose.

Atviri pokalbiai

 

Daugelis porų į diskusijas leidžiasi tik tada, kai susiduria su akivaizdžia problema. Porų konsultantai ragina komunikuoti kuo dažniau tiek apie teigiamas, tiek apie neigiamas patirtis. Vieniems atviri pokalbiai – organiška kasdienybės dalis, o kitiems gali prireikti daugiau pastangų. Natūralu, kad bijome kalbėti, nes galime būti nepriimti tokie, kokie esame. 

 

Tokiu atveju galite pradėti nuo laiškų ar pabandyti pakeisti aplinką. Prieš kalbėdami, prisiminkite, kad neturėtų būti tabu temų. Seksologai pastebi, kad gebėjimas komunikuoti intymiomis temomis leidžia lengviau bendrauti ir kasdienybėje. Kiekviena pora turėtų aptarti intymų gyvenimą, elementarias apsaugos priemones, ar tai būtų ilgalaikė, ar trumpalaikė kontracepcija, pavyzdžiui, prezervatyvai. Beje, minėtuosius gaminius galite rasti paspaudę ant šios nuorodos: https://www.romantika.lt/prezervatyvai.html

 

Taigi, svarbu suprasti tiek partnerio, tiek savo meilės kalbą. Tik aiškiai žinodami vienas kito poreikius, galėsite mėgautis tvirtu tarpusavio ryšiu. Svarbiausia – nuoširdžiai kalbėti ir suprasti, kad esate skirtingos asmenybės su skirtingomis gyvenimo patirtimis.