Kaip paįvairinti kasdienybę pavasariop?

Artėjant pavasariui vertėtų pagalvoti, kaip paįvairinti kasdienybę ir atsigauti po šiek tiek sulėtėjusio žiemos ritmo. Visgi, žiemą dažniau renkamės likti viduje su karštu puodeliu kavos ar arbatos – lauke siaučiantis šaltis ir krentančios snaigės ne visada atrodo viliojančiai. Kaip bebūtų, besibaigiant žiemai jau galima pradėti galvoti apie naujus užsiėmimus ir jiems ruoštis – aptarkime keletą įdomių galimybių, paįvairinsiančių artėjantį pavasarį.

pavasaris

Aktyvus laisvalaikis

Fizine sveikata derėtų rūpintis ištisus metus, tačiau jei, visgi, žiemą pritingote, pradėkite daugiau judėti jau vasarį – šaltis pamažu blėsta, vis dažniau pasirodo saulė ir giedras dangus. Geriausias būdas įsivažiuoti į artėjantį pavasarį yra užsiimti kokiu nors sportu, kuriuo vėliau galima mėgautis ir lauke. Tokių pasirinkimų yra išties nemažai, tačiau aptarkime porą vienų populiariausių ir paprasčiausių – tenisas ir bėgimas.

Pirmasis pasirinkimas gerina lankstumą, medžiagų apykaitos funkcijas, raumenų tonusą, reakciją, mažina riebalų kiekį. Jei vis dar spaudžia šaltukas, šiuo sportu galima užsiimti viduje, o atšilus persikelti ir į lauko kortus. Gana svarbu įsigyti tinkamus rūbus ir avalynę – judama daug, tad derėtų pasirūpinti orui pralaidžia apranga, taip pat išsirinkti patogią ir kokybišką avalynę – menkiausias žingsnis nekokybiškais sportbačiais gali daug kainuoti.

Bėgiojimo metu dirba kone visi kūno raumenys, tad tai itin universalus būdas prasimankštinti ir sustiprinti fizinę sveikatą. Gerinama kraujagyslių veikla, deginamos kalorijos, palaikomas sveikas svoris – vieni privalumai. Jei už lango vis dar žvarbu, visada galima prasibėgioti sporto salėje, o atšilus ryte ar vakare sukti ratus apylinkėse. Čia taip pat reikia tinkamos aprangos, o svarbiausia, avalynės – gera kokybė ir patogumas padės išvengti įkyrių pūslių ir pavojingų traumų. Daugiau apie aktyvų laisvalaikį gamtoje ir kaip jam pasiruošti skaitykite čia.

Įkurkite sodą

Žiemą, kai įprastai neturime prieigos prie šviežių daržovių, vaisių ar žolelių, pavasarį ne juokais norime kuo šviežesnių patiekalų. Besibaigiant vasariui išvystame vis daugiau saulėtų dienų, tad galima pradėti galvoti apie namų ar lauko sodą ir ką jame sodinsime. Iš pradžių galime pradėti nuo paprastų žolelių vazonėliuose ant palangės: bazilikai, rozmarinai ar šalavijas, o įsibėgėjus šiltiems orams galime imtis ir šiltnamių, ir daržo lysvių. Sodininkystė turi daugelį privalumų: gaunama vitamino D, gerinama nuotaika, suteikiama lengva aerobinė mankšta – nedvejokite, griebkite pirštines, kauptuką ir pirmyn!

Kelionės

Kone įdomiausias būdas atrasti kažką naujo – pasivaikščioti nepažįstamos šalies gatvėmis. Išvykti galima dar nesibaigus žiemai ir taip pasiankstinti pavasarį, kuris jūsų lauks Portugalijoje, Kipre, Ispanijoje, Pietų Prancūzijoje ar kokiuose kituose šiltuose kraštuose. Pavyzdžiui, Portugalijos klimatas ir ryškios miestų spalvos iškart pakels ūpą, o ugnikalnių uolienų ir nuostabiais vaizdais į jūrą nusėta gamta nepaliks abejingo nė vieno. Kipre galima ir pailsėti, ir kaip reikiant pasportuoti – imkitės tinklinio ar nardymo, o po visko atsipalaiduokite pasivaikščiojimais akmenėtais paplūdimiais. Ispanija taip pat pasižymi spalvingais paplūdimiais, tačiau užsiėmimų ras ir patys žingeidžiausi: miestuose yra begalė įdomių muziejų ir kitokių panašių vietovių. Na, o Prancūzijos rivjera džiugins nuostabiais žydrais peizažais ir gaivinančiu jūriniu vėjeliu. Išsirinkus norimą kelionių tikslą pasidomėkite tos šalies ypatingais skrydžių reikalavimais ir kitais niuansais – atsarga gėdos nedaro.

Kaip bebūtų, tokiems pasiruošimams gali tekti pakloti nemenką sumą – įranga, bilietai, apranga ir dar keletas nepigiai atsieinančių niuansų. Lėktuvų skrydžiai ar autobusų reisai nelaukia, o pakeliauti norisi čia ir dabar – tokiais atvejais rekomenduojame pamąstyti apie vartojimo paskolą. Apsilankę Unija.lt išvysite patogią skaičiuoklę – taip galėsite nusistatyti sumos grąžinimo terminus ir kitus reikalingus laikotarpius bei sumas. Su šia galimybe pradėti ruošis pavasariui galėsite nedelsiant!