Kaip pasirinkti kvepalus pagal savo asmenybę?

Kvepalai yra tai, be ko dažnas neišeina iš namų. Jie papildo mūsų asmeninį stilių ir perteikia norimą nuotaiką. Tačiau dėl itin gausaus asortimento ir kvapų natų, kvepalų pasirinkimas gali būti sudėtingas procesas. Jūsų dėvimi kvepalai aplinkiniams asocijuosis su jūsų asmenybę ir juos teks užuosti kasdien, todėl itin svarbu pasirinkti patinkantį aromatą. Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis kvepalus?

Pexels, aut. Anna Shvets

Atsakykite sau į klausimą: kokių kvepalų ieškote?

Norint pasirinkti tinkamus kvepalus, pirmiausia reikia suprasti naujų kvepalų paskirtį, savo stilių ir asmenybę. Ar ieškote kasdienio kvapo, ar ypatingoms progoms? Ar mėgstate gaivų aromatą, ar sunkias kvapų natas? Atsakę į šiuos klausimus, žinosite nuo ko pradėti kvepalų paieškas ir greičiau atrasite jūsų poreikius atitinkančius kvepalus. Taip pat svarbu atsižvelgti į savo gyvenimo būdą ir asmeninius pomėgius – tai gali susiaurinti pasirinkimą.

Kokie kvapai perteikia kokią emociją ir žinutę?

Kiekvienas kvapas turi savo emocinį atspalvį ir gali perteikti skirtingas žinutes. Nesvarbu, ar tai būtų vyriški ar moteriški kvepalai, abiejų rūšių kvepaluose galime sutikti pagrindinių kvapų šeimų natas:

  • Citrusų ir vaisių kvapai, tokie kaip citrina, bergamotė, apelsinas, persikas, suteikiantys energijos ir gaivumo, puikiai tinka pavasariui ir vasarai;
  • Gėlių aromatai, tokie kaip rožių, lelijų ar jazminų, asocijuojasi su romantika ir švelnumu, idealiai tinka romantiškoms vakarienėms;
  • Medienos ir rytietiški kvapai, tokie kaip kedras, sandalmedis, smilkalai, perteikia prabangą ir eleganciją, dažnai naudojami vakarui ar ypatingoms progoms;
  • Žalumos, vandens ir gaivaus oro natos primena natūralumą ir gaivumą, puikiai tinka vasarai – kasdienai ar laisvalaikio praleidimui gamtoje;
  • Odos ir gyvūniniai aromatai, tokie kaip oda ar muskusas, pabrėžia drąsą ir ryžtingumą, puikiai tinka toms, kurie nori išsiskirti ir palikti ilgalaikį įspūdį.

Kaip pasirinkti kvepalus pagal norimą emociją ar būseną?

Renkantis kvepalus, svarbu atkreipti dėmesį į kvapų natas ir tai, kokią emociją jos perteikia.

Energingoms ir aktyvioms

Citrusų ir vaisių aromatai puikiai tinka energingoms ir aktyvioms moterims. Šie gaivūs kvapai suteikia žvalumo ir pozityvumo, puikiai dera prie aktyvaus gyvenimo būdo. Pavyzdžiui, citrinos, apelsino, greipfruto ir žaliosios arbatos natos gali suteikti energijos visai dienai. Šie kvapai taip pat puikiai tinka pavasariui ir vasarai, kai norisi gaivumo ir lengvumo.

Romantiškoms ir švelnioms

Romantiškos ir švelnios asmenybės gali rinktis gėlių ir vanilės aromatus. Šie kvapai pabrėžia moteriškumą ir subtilumą, sukuria šiltą ir jaukią atmosferą. Rožių, jazminų, bijūnų ir vanilės natos gali suteikti romantikos ir švelnumo jausmą. Šie kvapai puikiai tinka romantiškoms vakarienėms, ypatingoms progoms ir kasdieniam naudojimui. Svarbu pasirinkti kokybiškus kvepalus, kurie išliktų ilgai ir atsiskleidžiančios natos būtų malonios tiek iš karto pasikvepinus, tiek vėlesniuose kvepalų atsiskleidimo etapuose.

Elegantiškoms ir rafinuotoms

Elegantiškoms, paslaptingoms ir rafinuotoms moterims gali patikti medienos ir rytietiški kvapai. Šie aromatai išsiskiria savo sudėtingumu, gilumu ir prabanga, palikdami ilgalaikį įspūdį. Sandalmedžio, kedro, pačiulių ir ambros natos suteikia kvepalams sodrumo ir elegancijos. Rytietiški aromatai, tokie kaip smilkalai ir agarmedis, asocijuosis su egzotiškumu ir paslaptingumu. Tokie kvapai puikiai tinka vakariniu metu, ypatingoms progoms ar žiemos sezonui, kai norisi šilumos ir jaukumo.

Gaivumo ir natūralumo mylėtojoms

Moterims, mėgstančioms natūralumą ir laisvalaikį gamtoje, tinkamiausi yra žaliųjų augalų ir jūros brizo kvapai. Šie aromatai gaivina ir suteikia natūralumo pojūtį. Mėtų, baziliko, žaliosios arbatos ir eukalipto natos suteikia gaivumo ir energijos, o gaivaus oro ir vandens natos sukuria švaros pojūtį, puikiai tinkantį šiltuoju sezonu.

Drąsioms ir iššūkių nebijančioms

Drąsioms ir nuotykių ieškančioms moterims gali patikti odos ir prieskonių kvapai. Šie intensyvūs aromatai pabrėžia ryžtingumą ir stiprią asmenybę, palikdami ilgalaikį įspūdį. Odos, muskuso, tabako ir įvairių prieskonių natos, tokios kaip cinamonas ir pipirai, suteikia kvapui intensyvumo ir gilumo. Tokie kvapai puikiai tinka vakaro šventėms, ypatingoms progoms ir šaltajam sezonui.

 

Nors atrodo, kad pasirinkti kvepalus pagal savo asmenybę nėra lengva, tačiau žinant, ko ieškote, kvepalų paieškos taps lengvesnės. Turėkite omeny, kad jūsų kvepalai turėtų atspindėti ne tik jūsų skonį, bet ir jūsų asmenybės bruožus, tačiau tai tik rekomendacijos, ir visų svarbiausia, kad jie patiktų jums.